موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/800 :کد

0

پذیرفته شدن استعفا وزیر خارجه عربستان

  ﺳﻪشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ — ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۴۴۴   
 تحلیل ایران -پذیرفته شدن استعفا وزیر خارجه عربستان

منابع آگاه در ریاض پایتخت عربستان، از استعفا سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور و پذیرفته شدن استعفا توسط سلمان بن عبدالعزیز خبر دادند .

منابع آگاه در ریاض پایتخت عربستان،  از استعفا سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور  و پذیرفته شدن استعفا توسط سلمان بن عبدالعزیز خبر دادند .

به گزارش روزنامه الوطن چاپ لندن موافقت با استعفای سعود الفیصل قدیمی ترین وزیر خارجه جهان که از سال 1975میلادی تاکنون در این پست بود را در چارچوب تغییرات وزارتی که پادشاه جدید عربستان از زمان روی کار آمدن انجام داده، صورت گرفته است.
به اعتقاد کارشناسان تغییر وزیر خارجه سعودی یکی دیگر از اقدامات پادشاه جدید عربستان در راستای حذف سیاستمداران دوران پادشاه قبلی یعنی ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود است.
گفته می شود درخواست استعفا در حالی توسط وزیر خارجه سعودی مطرح شده است که وی چند روز پیش برای انجام عملیات جراحی بسیار سختی در یکی از کشورهای اروپایی، تحت عمل جراحی قرار گرفت و اکنون عنوان شده است که از حال بدنی مناسبی برخوردار نیست و توان ادامه فعالیت در پست خود را ندارد.
سعود الفیصل که نزدیک به چهار دهه وزیر خارجه عربستان بود، قدیمی ترین و با سابقه ترین وزیر خارجه جهان به شمار می رود.
او در سال 1975 میلادی به عنوان وزیر خارجه عربستان سعودی انتخاب شد و طی سال های گذشته بارها و بارها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام موضع کرده بود.

ا.ا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :