موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80017 :کد

0

«حامد کرزای» و «نواز شریف» در لندن دیدار کردند

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۱
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -«حامد کرزای» و «نواز شریف» در لندن دیدار کردند

متعاقب تنشهای مرزی کابل- اسلام آباد در مرز تورخم، رئیس جمهور پیشین افغانستان با نخست وزیر پاکستان در لندن دیدار و گفتگو کرد.

متعاقب تنشهای مرزی کابل- اسلام آباد در مرز تورخم، رئیس جمهور پیشین افغانستان با نخست وزیر پاکستان در لندن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «روزنامه پاکستان»،  به دنبال تنش های مرزی اخیر در مرز تورخم بین افغانستان و پاکستان و کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای امنیتی دو کشور، «حامد کرزای» رئیس جمهور پیشین افغانستان با «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان، دیدار و گفتگو کرد.


در این دیدار که در لندن صورت گرفت، کزاری ضمن آروزی سلامتی برای نواز شریف که به تازگی از عمل جراحی قلب باز فارغ شده است، موضوع تنشهای اخیر در مرز دو کشور را نیز مطرح و خواهان حل این موضوع شد.


لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته درگیری های شدیدی بین نیروهای امنیتی افغانستان و پاکستان درمرز تورخم به وقوع پیوست و دوطرف اقدام به تبادل آتش در این مرز کردند که در نتیجه آن «علی جواد چنگیزی» یکی از مقامات ارشد نظامی پاکستان کشته و تعدادی از نیروهای امنیتی دو طرف نیز  کشته  و زخمی شدند.


مرز تورخم بیش از یک ماه پیش به دلیل تشدیل مسائل امنیتی و تشدید اختلاف ها میان پاکستان و افغانستان، از سوی پاکستان بسته شده بود، اما چند روز پس از مسدود شدن و در نتیجه ملاقات «عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در پاکستان با «راحیل شریف» فرمانده ارتش این کشور بازگشایی شد.


 این مرز یکی از اصلی ترین گذرگاه های مرزی میان پاکستان و افغانستان است که نقش مهمی در تجارت و البته رفت و آمدها و تجارت غیرقانونی میان دو کشور دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :