موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/80050 :کد

0

توانایی حزب‌الله برای شلیک روزانه ۱۲۰۰ موشک به تل‌آویو

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۲
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -توانایی حزب‌الله برای شلیک روزانه ۱۲۰۰ موشک به تل‌آویو

یکی از فرماندهان سابق نیروهای رژیم صهیونیستی به تل‌آویو هشدار داد که در صورت نبرد احتمالی در آینده با حزب‌الله لبنان، تل‌آویو شاهد بارش بارانی سهمگین از موشک‌ها بر سر خود خواهد بود.

یکی از فرماندهان سابق نیروهای رژیم صهیونیستی به تل‌آویو هشدار داد که در صورت نبرد احتمالی در آینده با حزب‌الله لبنان، تل‌آویو شاهد بارش بارانی سهمگین از موشک‌ها بر سر خود خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران، یکی از فرماندهان سابق نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه هشدار داد که جنگ آتی با گروه حزب‌الله لبنان ممکن است شلیک بارانی از موشک را به سمت تل‌آویو به دنبال داشته باشد، آن هم در مقیاسی که برای این رژیم غیر قابل تصور است. 

«اسحاق گرشون» که در جنگ سال 2006 با حزب‌الله لبنان، فرماندهی جبهه داخلی نیروهای رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت، به رادیو اسرائیل گفت که طی آن نبرد، روزی نزدیک به 160 موشک به شهرهای اراضی اشغالی شلیک می‌شد، اما با توجه به افزایش توان حزب‌الله،‌ «باید انتظار داشته باشیم که در جنگ احتمالی آتی، روزی 1200 موشک به اسرائیل شلیک شود- مسئله‌ای که سناریویی کاملاً‌ متفاوت از آنچه که ما می‌دانیم، را پیش‌روی ما قرار می‌دهد.»

این مقام ارشد نیروهای رژیم صهیونیستی در ادامه اظهار داشت: «ما بیش از حفاظت فیزیکی، به آمادگی و شجاعت روانی نیاز خواهیم داشت.»

«ویکلی استاندارد» در شماره‌های اخیر خود گزارش کرده بود که حزب‌الله زرادخانه‌ای به ظرفیت بیش از 130 هزار راکت در اختیار دارد. این میزان شامل راکت‌های دوربرد و موشک‌های بالستیک «ام-600» می‌شود؛ موشک‌هایی که هر کدام از آنها قادر است «بخش مهمی از میدان تایمز نیویورک را نابود کرده و تمامی افرادی را که در فاصله‌ای معادل طول 4 زمین فوتبال قرار گرفته‌اند، از بین برده و یا به شدت زخمی کند.»
 
منبع: فارس
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :