موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80052 :کد

0

هشدار روسیه به امریکا درباره اصرار به سرنگونی اسد

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -هشدار روسیه به امریکا درباره اصرار به سرنگونی اسد

روسیه به امریکا در مورد اصرار این کشور به کناره گیری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه هشدار داد و اعلام کرد برکناری اسد به آشفتگی در تمام منطقه دامن می‌زند.

روسیه به امریکا در مورد اصرار این کشور به کناره گیری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه هشدار داد و اعلام کرد برکناری اسد به آشفتگی در تمام منطقه دامن می‌زند.


دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز جمعه گفت تلاش برای سرنگونی دولت اسد «کمکی به مبارزه موفقیت آمیز علیه تروریسم نمی‌کند و ممکن است کل منطقه را به هرج و مرج بکشاند.»


به گزارش تحلیل ایران؛ 51 دیپلمات آمریکایی روز پنجشنبه با امضای درخواستی ضمن انتقاد از سیاست‌های دولت اوباما در قبال سوریه، اجرای حمله نظامی علیه دولت این کشور را به بهانه نقض آتش بس خواستار شده‌اند.


به نوشته روزنامه وال‌استریت‌ژورنال، عمده این دیپلمات‌ها در رده های میانی و بالای وزارت خارجه امریکا خدمت می کنند و برخی از آنها نیز در امور سوریه نقش مشاوره ای دارند.

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه امریکا ضمن خودداری از ارائه توضیح درباره این نامه گفت، جزئیات آن در حال بررسی است.


جان کری، وزیر خارجه امریکا، هم روز چهارشنبه به روسیه هشدار داد صبر و تحمل واشنگتن در خصوص بحران سوریه و رئیس جمهور این کشور رو به اتمام است.


کری در خصوص حل و فصل بحران سوریه گفته بود: «روسیه باید بداند که تحمل ما بی‌پایان نیست ودر واقع درباره اینکه آیا بشار اسد پاسخگوی اقداماتش خواهد بود یا خیر، بسیار محدود است.»درهمین رابطه جان برنان، رئیس سیا، روز پنجشنبه در جلسه یک کمیته سنای امریکا از تقویت قدرت دولت سوریه در یک سال گذشته خبر داد.


منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :