موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/80056 :کد

0

گسترش صنعت گردشگری راهی برای رونق اقتصادی

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -گسترش صنعت گردشگری راهی برای رونق اقتصادی

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس بر گسترش صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کرد که از امکانات منابع طبیعی و اراضی گیلان در جهت رفع مشکلات و رونق اقتصادی مردم بهره‌مند شد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس بر گسترش صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کرد که از امکانات منابع طبیعی و اراضی گیلان در جهت رفع مشکلات و رونق اقتصادی مردم بهره‌مند شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سید کاظم دلخوش در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه صومعه‌سرا که در کانون شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه طی یک هفته گذشته نطق‌هایی در مجلس در حمایت از کشاورزی و کشاورزان داشته‌ است، اظهار کرد: در صورتی که نماینده مجلس دارای اطلاعات خوب و درستی باشد در همه زمینه‌های تخصصی کشور می‌تواند صاحب‌نظر باشد در این صورت فرقی نمی‌کند نماینده در کمیسیون کشاورزی حضور داشته باشد یا در سایر کمیسیون‌ها.


وی به حضور خود در کمیسیون اقتصاد اشاره کرد و افزود: کشاورزی زیر مجموعه کمیسیون اقتصاد است، احساس می‌شود در کمیسیون اقتصاد بهتر می‌توان نسبت به رفع مکشلات مردم بویژه کشاورزی عمل کرد.


دلخوش به وجود چالش‌ها در وضعیت محصولات کشاورزی علی الخصوص در استان‌های شمالی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از زحتمکش‌ترین قشرهای جامعه کشاورزان هستند و از طرفی فقیرترین قشر نیز کشاورزان محسوب می‌شوند.


وی میانگین سطح زیر کشت برنج را 7 دهم هکتار دانست و عنوان کرد: با توجه به حجم بالای هزینه‌ها و زحمت و تلاش بسیار، کشاورز نمی‌تواند زندگی خود را تامین کند.


نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سطح زیر کشت در مازندران نسبت به گیلان بیشتر است، افزود: علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته، بهبودی در وضعیت جنگل و منابع طبیعی حاصل نشده است. امروز وضعیت توتون، دخانیات و زیتون نیز اینگونه است و در وضعیت نابودی قرار دارند.


وی ادامه داد: طی چند سال گذشته سطح زیر کشت توت  از 12هزار هکتار به چهار هزار هکتار کاهش یافته است. تولید چای 70 هزار تن بوده و این درحالیست که امروز میزان مذکور به زیر20هزار تن رسیده است.


دلخوش با بیان اینکه این آمارها بیانگر اینست که استان‌های شمالی باید به سمت صنایع تبدیلی و تکمیلی سوق داده شوند، ابراز کرد: با تداوم این وضعیت در سال‌های آینده در گیلان کشاورز به معنای امروز نخواهیم داشت.  


وی بر گسترش صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کرد که از امکانات منابع طبیعی و اراضی گیلان در جهت رفع مشکلات و رونق اقتصادی مردم بهره‌مند شد.


نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از ورود 24 گروه سرمایه‌دار طی دو ماه گذشته به شهرستان صومعه‌سرا خبر داد و افزود: برای جذب سرمایه‌گذار باید تعامل بین دستگاه‌هایی نظیر منابع طبیعی و جهاد کشاورزی وجود داشته باشد.


دلخوش با بیان اینکه قانون‌نویسی درست تنها چیزی است که در کشور می‌تواند مشکلات را حل کند، یادآور شد: در پنج سال گذشته مجوز احداث 11سد لاستیکی برای استان اخذ شده بود که متاسفانه طی سال‌های گذشته اقداماتی در این خصوص صورت نگرفت.


نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به مکاتبات انجام شده با وزیر برای برق‌دار کردن پمپاژها اشاره کرد و گفت: طرح‌هایی را که موجب بهره‌برداری درست کشاورز از اراضی خود می‌شود مطلوب است پیشنهاد شود.


وی با بیان اینکه با روند و وضعیت امروز کشاورزی ما رو به بهبود نخواهد بود، ادامه داد: طی دو ماه گذشته بیش از 22روستای شهرستان آسفالت شده است و تمام تلاشمان افزایش این میزان تا پایان تابستان به 50 روستا است.

منبع :ایسنا

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :