موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80061 :کد

0

همه پرسی بریتانیا پایانی بر دوران اتحادیه اروپا است

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۶
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -همه پرسی بریتانیا پایانی بر دوران اتحادیه اروپا است

وزیر اقتصاد فرانسه گفت: همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا پایانی بر دوران اتحادیه اروپا خواهد بود و نشان می دهد که این بلوک مسیر سیاسی خود را از دست داده است.

وزیر اقتصاد فرانسه گفت: همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا پایانی بر دوران اتحادیه اروپا خواهد بود و نشان می دهد که این بلوک مسیر سیاسی خود را از دست داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد فرانسه امروز جمعه در مصاحبه با رادیو آر تی ال تاکید کرد: من به اروپا اعتقاد و ایمان دارم ولی اروپا نیاز به سازماندهی مجدد دارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری همه پرسی بریتانیا، پایان دورانی برای اتحادیه اروپا خواهد بود و این مساله نشانگر آن است که اتحادیه اروپا مسیر سیاسی خود را از دست داده است.

وزیر اقتصاد فرانسه گفت: این پایان اروپایی فوق لیبرال است که مسیر سیاسی اش را از دست داده است. پروژه اروپایی تنها نمی تواند یک سیستم برای لغو قوانین باشد.

 

وی اظهار داشت: مساله تنها این نیست که آیا می توانیم رقابت پذیرتر باشیم، مساله این است که آیا می توانیم برای دستیابی به یک زندگی بهاتر موفق باشیم.

 

وزیر اقتصاد فرانسه تاکید کرد: به نظر من مردم باید در خصوص تعیین آینده اروپا حق انتخاب داشته باشند ولی همه پرسی 23 ژوئن بریتانیا خطرناک است و بریتانیا به نوعی سایر اتحادیه اروپا را گروگان گرفته است.

 

ماکرون افزود: اگر بریتانیا به خروج رای دهد، اتحادیه اروپا باید سریعا واکنش نشان دهد و مانع از آغاز روندی مشابه در سایر کشورهای عضو شود. نباید این مساله در دانمارک، هلند، لهستان مطرح شود.

 

وی گفت: بریتانیا می تواند همچنان به بازار واحد اروپایی دسترسی داشته باشد، حتی اگر از اتحادیه اروپا خارج شود، دقیقا مانند نروژ و سوییس.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :