موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80068 :کد

0

واشنگتن آماده ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۰
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -واشنگتن آماده ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است

رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا از آمادگی واشنگتن برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه خبر داد.

رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا از آمادگی واشنگتن برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از النشره، «دیوید گلدفین» رئیس ستاد نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد: واشنگتن آماده ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است اما این امر نیازمند هدف قرار دادن هواپیماهای روسیه و سوریه است.

 

وی با بیان این مطلب افزود: ایجاد منطقه پرواز ممنوع نیازمند تحقق ۳ شرط است که مهمترین آنها این است که اجازه داده شود هواپیماهای روسیه و سوریه که منطقه پرواز ممنوع را نقض می کنند هدف قرار گیرند.

 

گولدوین در ادامه گفت: همچنین باید ماموریتی که قرار است در منطقه پرواز ممنوع انجام شود دقیق تعیین شود. وی در عین حال گفت که فراهم کردن شرایط لازم برای بازگشت آوارگان سوری و کمک رسانی به آنها نیازمند این است که نیروهای محلی کنترل اوضاع را به دست داشته باشند چرا که نیروی هوایی [آمریکا] نمی تواند این امر را محقق کند.

 

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا درخواست ۵۰ دیپلمات این کشور درباره سوریه را نامه ای مهم ارزیابی کرد و گفت بعد از برگشتش به واشنگتن مسئله را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

 

روز گذشته در حالیکه وزیر خارجه آمریکا در کپنهاک به سر می برد بیش از ۵۰ دیپلمات این کشور با انتشار نامه ای با انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در قبال تحولات سوریه خواستار آغاز حملات آمریکا به نیروهای ارتش سوریه شدند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :