موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80096 :کد

0

دادگاه تکزاس درخواست جلوگیری ازورودپناهندگان سوری را رد کرد

  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۷
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -دادگاه تکزاس درخواست جلوگیری ازورودپناهندگان سوری را رد کرد

دیوید سی گادبی قاضی دادگاه فدرال آمریکا در ایالت تکزاس با صدور حکمی درخواست مسئولان دولت ایالتی تکزاس مبنی بر صدور مجوز جلوگیری از پناهنگان سوری به خاک این ایالت را رد کرد.

دیوید سی گادبی قاضی دادگاه فدرال آمریکا در ایالت تکزاس با صدور حکمی درخواست مسئولان دولت ایالتی تکزاس مبنی بر صدور مجوز جلوگیری از پناهنگان سوری به خاک این ایالت را رد کرد و آن را مغایر ارزش های آمریکایی و قوانین بین المللی خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در دسامبر سال گذشته مسئولان بهداشتی ایالت تکزاس از کمیته بین المللی نجات پناهندگان در این ایالت خواستند تا اطلاعات بهداشتی در مورد پناهندگانی را که قصد ورود به تکزاس را داشتند در اختیار آن ها بگذارند و در پی امتناع این کمیته از دادن اطلاعات مذکور دادخواستی را به منظور گرفتن مجوز جلوگیری ورود این پناهندگان به تکزاس به دادگاه فدرال ایالت ارائه دادند.

 

ایالت تکزاس تاکنون بار ها تلاش کرده است تا از طرق قانونی ورود پناهندگان مسلمان و بویژه پناهندگانی را که از کشور های سوریه و یا عراق به امریکا می آیند، به خاک این ایالت ممنوع کند و رد این درخواست ازسوی یک دادگاه فدرال آمریکا به منزله شکست تلاش 30 ایالت دیگر که به رهبری ایالت تکزاس در دو سال گذشته به دنبال این هدف بوده اند، محسوب می شود.

 

سسیلیا ونگ مدیر پروژه حمایت از حقوق مهاجران کمیته نجات پناهندگان با صدور بیانیه ای رد این درخواست را پیام صریحی به سایر ایالت های آمریکایی که چنین هدفی را دنبال می کنند، توصیف کرده و نوشته است این حکم نشان می دهد که چنین اقداماتی نه تنها مغایر ارزش های آمریکایی است بلکه درتعارض با قوانین بین المللی و محکوم به شکست در دادگاه ها است.

 

منبع:ایرنا

                               

دادگاه     فدرال     تگزاس     پناهندگان     سوری    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :