موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80119 :کد

0

نگرانی فزاینده جمهوری خواهان از نامزدی ترامپ

  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -نگرانی فزاینده جمهوری خواهان از نامزدی ترامپ

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان امریکا در مصاحبه ای که بازتاب نگرانی فزاینده حزب جمهوری خواه از نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری است، اعلام کرد : رای دهندگان امریکایی برای حمایت از دونالد ترامپ در ا

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان امریکا در مصاحبه ای که بازتاب نگرانی فزاینده حزب جمهوری خواه از نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری است، اعلام کرد : رای دهندگان امریکایی برای حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر باید وجدان خود را قاضی کنند .

 

به گزارش تحلیل ایران رویترز از واشنگتن ، رایان در مصاحبه با تلویزیون ان بی سی که خلاصه ای از آن روز جمعه پخش شد و قرار است روز یکشنبه به طور کامل پخش شود، گفت : ' این که به کسی بگویم وجدان خود را زیر پا بگذارد و برخلاف آن رای دهد آخرین کار خواهد بود. بدیهی است که من این کار را نخواهم کرد.'


برخی از رهبران و قانونگذار جمهوری خواه مجلس نمایندگان برای قرار گرفتن پشت سر این بازرگان نیویورکی که نامزد مورد تصور حزبش برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر است به دست و پا افتاده اند.


رایان پس از یک تاخیر اولیه گفته است که از ترامپ حمایت خواهد کرد ولی در عین حال پذیرفت که اختلافات شدیدی با وی دارد. وی انتقاد ترامپ از یک قاضی مکزیکی تبار امریکا را کتابچه راهنمای نژادپرستی خوانده و آن را تقبیح کرد .


وی همچنین از پیشنهاد ترامپ مبنی بر منع ورود مهاجران مسلمان به امریکا که پس از قتل عام 49 نفر در اورلاندو در یکشنبه گذشته تکرار شد ، مورد انتقاد قرار داد.


در حالی که جمهوری خواهان می کوشند، کنترل مجلسین کنگره را حفظ کنند اظهارات ترامپ در باره چنین مسائلی، برخی از قانونگذاران را در مورد انتخابات بویژه در رقابت های نزدیک نگران کرده است.


هر 247 کرسی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان به رقابت گذاشته خواهد شد.


ترامپ که طی هفته جاری از حمایت رایان استقبال کرده به طور متقابل به دیگر رهبران جمهوری خواه تاخت و از آنان خواست از حرف زدن علیه وی پرهیز کنند وگرنه وی راه خود را جدا خواهد کرد.


رایان پیشتر طی هفته جاری در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود گفته بود که وی قصد ندارد حمایت خود از ترامپ را پس بگیرد هرچند که در مورد برخی مسائل کلیدی با وی اختلاف دارد.


رایان در مصاحبه ای در برنامه ' دیدار با مطبوعات ' تلویزیون ان بی سی گفت :' من احساس می کنم که به طور نهادینه به عنوان یک مسئول و رئیس مجلس نمایندگان رهبری ایجاد شکاف هایی در قلب حزب را باید کنترل کنم . چرا که شما می دانید ، من نیز می دانم که اگر این شکاف رخ دهد، خود را از کاخ سفید بیرون رانده ایم . '


با این حال ، رهبران جمهوری خواه باید با توجه به این که رای دهندگان در انتخابات مقدماتی ترامپ را برگزیده اند کدورت و ناراحتی خود را ا ز وی رفع کنند. وی هرگز از پست انتخابی برخوردار نبوده ولی اکنون به حدی کافی ارای نمایندگان را برای کسب نامزدی حزبش در کنوانسیون جمهوری خواهان را حلب کرده است .منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :