موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80135 :کد

0

اوباما و جانشین عربستان درباره عراق و سوریه گفتگو کردند

  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -اوباما و جانشین عربستان درباره عراق و سوریه گفتگو کردند

اوباما و جانشین ولیعهد عربستان درباره مسائل عراق و سوریه گفتگو کردند

 

 اوباما و جانشین ولیعهد عربستان درباره مسائل عراق و سوریه گفتگو کردند

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و جانشین ولیعهد عربستان سعودی در دیدار خود به بررسی راهکارهای حمایت از نیروهای عراقی در نبرد علیه تروریست های داعش و همچنین اهمیت یافتن راه حل گذار سیاسی در سوریه پرداختند.


دیدار اوباما و محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان سعودی در دفتر اوباما حدود یک ساعت به طول انجامید. این مقام سعودی با هدف بهبود روابط میان دو کشور و پیشبرد طرح موسوم به «دورنمای 2030» با موضوع کاهش وابستگی عربستان به صادرات نفت، به آمریکا سفر کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در بیانیه کاخ سفید در این باره آمده است: «رئیس جمهور، از مشارکت های عربستان سعودی در کارزار علیه داعش تقدیر کرد.»


این بیانیه می افزاید دو طرف همچنین درباره راهکارهای حمایت از عراقی ها از جمله «افزایش حمایت کشورهای حاشیه خلیج فارس در جهت تامین مالی فوری نیازهای بشردوستانه و همچنین تثبیت اوضاع» گفتگو کردند.


اعلام این موضوع در حالی است که مقامات آمریکایی پیشتر در خصوص کارزار عربستان سعودی علیه حوثی ها در یمن ابراز نگرانی کرده بودند. بر اساس اعلام سازمان ملل متحد و گروه های حامی حقوق بشر، این کارزار باعث کشته شدن شمار زیادی از غیر نظامیان حوثی شده است.


بر اساس بیانیه کاخ سفید، اوباما از تعهد عربستان سعودی در خصوص یافتن راه حل سیاسی برای پایان درگیری ها در یمن و همچنین حمایت شورای همکاری خلیج فارس از بازسازی این کشور و تامین نیازهای بشردوستانه مردم آن تقدیر کرد!


در ادامه این بیانیه آمده است: اوباما و جانشین ولیعهد عربستان سعودی درباره اهمیت حمایت از گذار سیاسی در سوریه و برکناری بشار اسد رئیس جمهور آن کشور از قدرت گفتگو کردند.

 

منبع خبرگزاری صدا وسیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :