موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/80172 :کد

0

اعلام وضعیت «فاجعه» برای المپیک ریو

  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -اعلام وضعیت «فاجعه» برای المپیک ریو

مقامات ایالت ریو دو ژانیرو در برزیل به دلیل بحران کمبود بودجه برای برگزاری بازی‌های المپیک اعلام «وضعیت فاجعه عمومی» کردند و درخواست بودجه اضطراری دادند.

مقامات ایالت ریو دو ژانیرو در برزیل به دلیل بحران کمبود بودجه برای برگزاری بازی‌های المپیک اعلام «وضعیت فاجعه عمومی» کردند و درخواست بودجه اضطراری دادند.


اعلام این وضعیت به مقامات ایالتی اجازه می‌دهد اقدامات اضطراری لازم را برای سهمیه بندی بودجه به منظور برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک انجام دهند.


المپیک تابستانی ۲۰۱۶ با نام رسمی «المپیک ریو» از ۵ تا ۲۱ اوت (۱۵ تا ۳۱ مرداد) در شهر بندری ریو دو ژانیرو برگزار خواهد شد. برآورد هزینه برگزاری این مسابقات تاکنون فراتر از آن چیزی بوده که برزیل پیش‌بینی ‌کرده بود.


به دلیل کمبود شدید بودجه دستمزدهای ماهیانه کارکنان پلیس، معلمان و سایر کارکنان دولتی در ایالت ریو با تاخیر پرداخت می‌شود و بازنشستگان نیز از عدم پرداخت حقوقشان ناراضی هستند.اقتصاد برزیل طی 25 سال اخیر 3.8 درصد رشد منفی داشته و سال گذشته میلادی نیز بدترین رکود اقتصادی را تجربه کرده است.

صندوق بین المللی پول برای برزیل طی سال جاری میلادی نیز همین روند رشد منفی را پیش بینی کرده است.


نگرانی سازمان عفو ​​بین الملل

سازمان عفو ​​بین الملل درباره کاهش بودجه خدمات اجتماعی در برزیل ابراز نگرانی کرده چرا که کاهش سهم آموزش و پرداخت‌ها به ماموران امنیتی ممکن است به افزایش جرم و جنایت در محله‌های فقیرنشین دامن بزند.


این سازمان فروش اموال و دارایی‌های عمومی به جای کاهش سهم بودجه خدمات عمومی و اجتماعی را برای تامین بودجه بازی‌ها خواستار شده است.

مقامات ایالت ریو اعلام کرده‌اند با کمبود 5.6 میلیارد دلاری بودجه برای سال جاری میلادی مواجه هستند.


دولت برزیل با کسری بودجه حدود 47 میلیارد دلاری مواجه است. تورم در این کشور دو رقمی است و  بیکاری در رکورد 11 درصد قرار دارد.


برخی تحلیلگران تنش‌های سیاسی اخیر بر سر تعلیق دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل و تلاش‌ها برای استیضاح وی را در مشکلات کنونی و همچنین کمبود بودجه بی‌تاثیر نمی‌دانند.


روسف به دستکاری در حساب های دولتی برای پنهان کردن میزان واقعی کسری بودجه کشور متهم است. مخالفان او همچنین می گویند که روسف از دریافت رشوه توسط بسیاری از مقامات دولتی در جریان پروندۀ مربوط به شرکت نفتی دولتی پتروبراس اطلاع داشته است.


در مقابل رئیس جمهور تعلیق شده برزیل این اتهامات را ساختۀ مخالفان سیاسی خود دانسته و آنها را رد کرده است.

تعیین وضعیت ادامه کار روسف قرار است طی ماه‌های آینده توسط مجلس سنا مشخص شود که به احتمال زیاد همزمان با بازی‌های المپیک خواهد بود.


بازی المپیک ریو با حضور 10 هزار و پانصد ورزشکار برگزار می‌شود و انتظار می‌رود حدود نیم میلیون گردشگر از سراسر جهان برای دیدن این رویداد ورزشی بزرگ به ریو سفر کنند.منبع : پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :