موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/80347 :کد

0

نفس داعش در فلوجه به شماره افتاد

  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -نفس داعش در فلوجه به شماره افتاد

پایگاه ایندیپندنت گزارش داد که با ورود نیروهای ارتش عراق به مرکز فلوجه نفس های این گروه تروریستی به شماره افتاده است.

 


پایگاه ایندیپندنت گزارش داد که با ورود نیروهای ارتش عراق به مرکز فلوجه نفس های این گروه تروریستی به شماره افتاده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از پایگاه خبری ایندپندنت با اشاره به اینکه نیروهای عراقی هم اکنون در مرکز شهر فلوجه هستند گزارش داد: آنها از ابتدای سال 2014 در این منطقه نبوده‌اند اما حالا توانسته‌اند به مرکز این شهر آمده و داعش را از شهر بیرون کنند.

میزان نوشت: حیدر العبادی درباره داعش گفته است: «داعش دیگر در هم شکسته است».به گفته او بیشتر تکفیری‌های داعش با سلاح و بی‌سلاح از شهر گریخته‌ و می‌گریزند.پس از سقوط داعش در فلوجه، نیروهای عراقی توانسته‌اند تا مرکز شهر پیشروی کنند  و کنترل مراکز دولتی را تحت اختیار بگیرند.نیروهای ارتش عراق همچنین توانسته‌اند که بزرگراه به سمت غرب شهر و راه ارتباطی با بغداد را تحت کنترل خود بگیرند.

سازمان ملل نیز گفته است که از زمان آغاز عملیات نظامی در ماه مه، در اطراف و داخل شهر فلوجه حدود 42 هزار نفر مجبور به فرار شده‌اند اما گروه‌های کمک‌رسانی اعلام کرده‌اند که تعداد کسانی که از فلوجه فرار کرده‌اند پایین تر و نزدیک به 30 هزار نفر است.درگیری در عراق سبب شده است که 3.3 میلیون نفر خانه و کاشانه خود را رها کرده و به مناطق دیگر فرار کنند.

 عراق همچنین محل سکونت  هزار30 نفر پناهنده سوری است و آنها را در خاک خود جای داده است.حیدر العبادی نخست وزیر عراق جمعه شب اعلام کرد که فلوجه از اشغال تروریست های داعش آزاد شده است.حیدر العبادی در نطق کوتاهی آزادی فلوجه را مدیون ارتش، پلیس، داوطلبان مردمی و هدایت مرجعیت دینی و در صدر آنها، آیت الله سیستانی دانست.

او تاکید کرد: فلوجه به آغوش وطن بازگشت و نیروهای امنیتی به وعده خود عمل کرده و فلوجه را آزاد کردند. نیروهای قهرمان ما بر قلب فلوجه تسلط پیدا کردند. پیام من به تروریست‌های داعش این است که جایگاهی در عراق ندارید و باید در ازای تمام جنایت‌هایتان محاکمه شوید و مردم عراق همگی علیه شما هستند.
 
فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد: برخی نقاط در فلوجه باقی مانده که در ساعات‌ آینده آن‌ها نیز آزاد خواهند شد.عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد و به دستور حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، آغاز شده است.در این عملیات حدود 22 هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق شرکت دارند.این شهر تقریباً در 50 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق قرار دارد و از اوایل سال 2014 در اشغال داعش بود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :