موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/80349 :کد

پرهیز دولت از ارائه آمار های نادرست و بیان واقعیت ها

ناصر محمدي

  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۵۵۵   
 تحلیل ایران -پرهیز دولت از ارائه آمار های نادرست و بیان واقعیت ها

مسئولین با ارائه آمار های اقتصادی مدعی هستند که تورم از ۴۰ درصد به ۱۲ درصد رسیده و وعده تورم تک رقمی در تابستان امسال را داده اند.

مسئولین با ارائه آمار های اقتصادی مدعی هستند که تورم از  40 درصد به 12 درصد رسیده و وعده تورم تک رقمی در تابستان امسال را داده اند.


 چندین سال است که  از بودجه ها و پروژه های عمرانی خبری نیست و همواره دولت یازدهم در تلاش است که کار های نیمه تمام عمرانی دولت های قبل را به اتمام برساند. همواره ترجیع بند سخنان مقامات دولتی کمبود بودجه برای اجرای پروژه‌ های عمرانی و بهبود فضای کسب و کار بود به ویژه در پرداخت یارانه ها در پایان هر ماه با مشکل مواجه می باشند و خود را به هر دری می زند تا یارانه مردم را واریز نماید. از سویی دولت یازدهم در همان اوایل دوران صدارت خود اعلام نمود که تعداد 140000 نفر از مسئولین از معاونین وزیر گرفته تا مدیرا کل هیچگاه بازنشسته نمی شوند و مدام پستهای مدیریتی خود را تغییر می دهند.


این روزها این سوال در ذهن مردم متصور است با توجه به حقوق های میلیونی چگونه است که دولت در پرداخت یارانه ها با مشکل مواجه می باشد. از سویی دولتمردان کشور را نزدیک به دوسال در انتظار نگه داشتند تا به برجام برسند با این امید که پس از آن پول‌های بلوکه شده آزاد می‌شود، فروش نفت و اخذ ارز حاصل از فروش آن اخذ می‌شود و بسیاری موارد دیگر،از سوی دیگر مدام مسئولین با ارائه آمار های اقتصادی مدعی هستند که تورم از  40 درصد به 12 درصد رسیده و وعده تورم تک رقمی در تابستان امسال را داده اند.


این حالی است که مردم با توجه به مقامات دولتی مبنی بر کاهش تورم نه تنها نتایج آن را در سفره خود حس نمی نمایند بلکه روز به روز شاهد بیکاری و تعطیلی کارگاهها و واحد صنعتی می باشیم و به نوعی دولت خود را از قید کارگر رها می کند و آن را به بخش خصوصی حواله می دهد غافل از اینکه خبری از اشتغال در بخش خصوصی نیست بسیاری از  پیمانکاران بخش خصوصی  از دولت مطالبات فراوان دارند و بسیاری از آنها به تعطیلی کشیده شده است. پس آن وعده های شکوفایی اقتصاد پس از برجام کجاست؟


 

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :