موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80370 :کد

0

آیا سفر نتانیاهو به مسکو درآینده منطقه تاثیر گذار خواهد بود؟

  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -آیا سفر نتانیاهو به مسکو درآینده منطقه تاثیر گذار خواهد بود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اسرائیل در تمام این مدت براساس رابطه راهبردی با آمریکا وارد عمل شده است تا بتواند موجودیت خود را اثبات کند روندی که تا به امروز محقق نشده...

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اسرائیل در تمام این مدت براساس رابطه راهبردی با آمریکا وارد عمل شده است تا بتواند موجودیت خود را اثبات کند روندی که تا به امروز محقق نشده از این رو در صدد است با حضور در روسیه و یک نگاه تاکتیکی در راستای تقویت موجودیت خود وارد عمل شود.
 

به گزارش تحلیل ایراننخست وزیر رژیم صهیونیستی چندی پیش در سفری 2 روزه که به مسکو داشت در کرملین به چانه زنی در رابطه با مسائل مختلف پرداخت. مسئله اساسی در رابطه با سفر بنیامین نتانیاهو این است که وی ظرف یک سال گذشته چهار مرتبه رهسپار روسیه شده است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که تل آویو به دلیل سرخوردگی در روابط آمریکا با توطئه نفوذ به دنبال شراکت با روسیه و ایجاد فاصله میان تهران و مسکو است.

 

 

در همین زمینه حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان پیرامون توطئه جدید تل آویو برای نفوذ در روسیه به منظور ایجاد فاصله میان تهران و مسکو خاطر نشان کرد: این سفر در مجموعه روابط بین الملل و سیاست از دو منظر راهبردی و تاکتیکی مورد اهمیت قرار دارد از این رو بدون شک با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها یک رابطه سیاسی با روسیه دارد تلاش تل آویو برای شکر آب کردن روابط میان تهران و مسکو به هیچ جا نخواهد رسید.

 

 

وی افزود: اسرائیل در تمام این مدت براساس رابطه راهبردی با آمریکا وارد عمل شده است تا بتواند موجودیت خود را اثبات کند روندی که تا به امروز محقق نشده از این رو در صدد است با حضور در روسیه و یک نگاه تاکتیکی در راستای تقویت موجودیت خود وارد عمل شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مقامات صهیونیستی تصور می کنند که اگر بتوانند سیاست راهبردی خود با آمریکا و سیاست تاکتیکی با روسیه را حفظ کنند می توانند در جهت تقویت رژیم صهیونیستی وارد عمل شوند از این رو نزدیکی بیش از اندازه به روسیه را در طی ماه های اخیر به منفعت خود می دانند و در صددند از این رابطه علیه ایران استفاده کنند اقدامی که بدون شک نتیجه ای را برای تل آویو و مقامات آن در پی نخواهد داشت.

 

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه مبادلات و روابط میان ایران و روسیه مبتنی بر یک نگاه سیاسی است تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه سیاستی راهبردی و تاکتیکی با روسیه و آمریکا ندارد و تنها بر اساس یک رویه سیاسی با روسیه آن‌هم در برخی شرایط اقدامات مشترکی را انجام می دهد از این رو همکاری روسیه و تل آویو هیچ خللی را در کارآیی نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد نخواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: ایران در شرایط امروز در جهان و منطقه به عنوان کشوری محسوب می شود که شاخصه های قدرت در آن هر روز رو به افزایش است از این رو دست و پا زدنهای اسرائیل برای کاهش قدرت ایران به جایی نمی رسد و هیچ نگرانی را برای کشورمان در پی نخواهد داشت.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلام تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان و منطقه به عنوان یک قدرت و هژمون برتر مطرح است که هیچ خللی نمی تواند آن را با مشکل روبرو کند.


 منبع : میزان 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :