موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/80430 :کد

0

کار «صندوق توسعه» چیست که مدیر آن ۶۰ میلیون حقوق بگیرد؟!

  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -کار «صندوق توسعه» چیست که مدیر آن ۶۰ میلیون حقوق بگیرد؟!

دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: مگر صندوق توسعه ملی به‌جز دریافت و پرداختهای قانونی چه‌کار ویژه‌ای دارد که مدیر اصلاح‌طلب آن باید نزدیک به ۶۰ میلیون تومان در ماه حقوق بگیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: مگر صندوق توسعه ملی به‌جز دریافت و پرداختهای قانونی چه‌کار ویژه‌ای دارد که مدیر اصلاح‌طلب آن باید نزدیک به ۶۰ میلیون تومان در ماه حقوق بگیرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران تشکل متبوعش با اشاره به آزاد شدن فلوجه در عراق توسط رزمندگان اسلام، اظهار کرد: داعش در عراق در حال فروپاشی است. تحولات عراق را زیر نظر داریم. رصد این تحولات برای امنیت ملی ما و منطقه ما حیاتی است.


وی تصریح کرد: اگر رژیم صهیونیستی آمریکا و انگلیس و آل سعود دست حمایت خود را از تروریستها در منطقه بردارند مسئله تروریسم در عراق و سوریه  به‌سرعت حل می‌شود.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه،بیان داشت: آمریکا و هم‌پیمانانش با اصرار بر برکناری اسد می‌خواهند پایگاه تروریستها را در سوریه تقویت کنند.


حبیبی افزود: رژیم صهیونیستی آشوب در سوریه را برای امنیت خود حیاتی می‌داند لذا جنایاتی که در سوریه رخ می‌دهد با کمک رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد. وی آزادی فلوجه را به مردم عراق تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد به‌زودی مردم عراق از شر جنایتکاران داعش آسوده شوند.


وی با اشاره به اعلام انحلال جمعیت الوفاق و دو تشکل دیگر سیاسی در بحرین توسط آل خلیفه گفت: مردم بحرین این روزها روزگار بدی را پشت سر می‌گذارند. انحلال گروههای اسلامی و شیعی در این کشور مصداق نقض آزادی بیان و آزادیهای سیاسی است. رژیم آل خلیفه فکر می‌کند جلوگیری از بیان حقایق توسط گروههای اسلامی می‌تواند جلوی اعتراضات مردمی را بگیرد.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، حقوقهای نجومی برخی مدیران دولتی را تبعیض و بی‌عدالتی توصیف کرد و گفت: دولت برای حقوقهای نجومی به مدیران خود درحالی‌که بیکاری و فقر و تعطیلی بنگاه‌های تولیدی پیکره اقتصاد کشور را رنج می‌دهد برای مردم توضیح دهد.


حبیبی به مصاحبه دادستان دیوان محاسبات که پرداختهای نجومی حقوق به برخی از مدیران دولتی از سال 93 شروع‌شده، گفت: نباید مسئولان دولتی فرافکنی کنند و همه‌چیز را به دولت قبلی نسبت دهند. برفرض هم این نظر درست باشد دولت فعلی 3 سال است سرکار است معنا ندارد رویه دولت گذشته را ادامه دهد. 3 سال برای اصلاح پرداختها زمان کمی نیست.


وی با اشاره به حقوق و دستمزد و پاداش 57 میلیون تومانی رئیس صندوق توسعه ملی تصریح کرد: مگر صندوق توسعه ملی به‌جز دریافت و پرداختهای قانونی چه‌کار ویژه‌ای انجام می‌دهد که مدیر اصلاح‌طلب آن باید نزدیک به 60 میلیون تومان در ماه حقوق بگیرد.


دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به دستور پیگیری موضوع حقوقهای نجومی از سوی رئیس‌جمهور به جهانگیری گفت:  امیدواریم این پیگیریها به نفع مردم و نظام نتیجه‌بخش باشد.


حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نشست سران قوا در هفته گذشته، اظهار‌ کرد: این اولین نشست سران قوا در سال 95 است. سال 95 سال اقدام و عمل است. مردم می‌خواستند ببینند خروجی این نشست برای اقدام و عمل در مورد اقتصاد مقاومتی چیست؟ اینکه در پایان نشست به رسانه‌ها نصیحت شود که امید را ترویج کنند به نظر می‌رسد جای نصیحت به رسانه‌ها نشست سران قوا نیست.


وی افزود: امید وقتی ترویج می‌شود که مردم شاهد کارآمدی دولت باشند. ببینند مشکلات آنها به‌ویژه مشکلات معیشتی آنها در حال حل شدن است. امید وقتی شروع می‌شود مردم ببینند تبعیض و بی‌عدالتی در رفتار دولت دیده نمی‌شود. پرداخت حقوقهای نجومی را مردم تبعیض و بی‌عدالتی می‌دانند امید وقتی تبلیغ و ترویج می‌شوند که مردم ببینند بنگاههای تعطیل‌شده بازگشایی‌شده و جوانان بیکار در آن مشغول کارشده‌اند. البته شاید در جلسه مزبور موضوعات مهمی هم مطرح‌شده باشد که ما از آن بی‌خبریم.


حبیبی همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام گفت: موضوع بدعهدی امریکا و موضع صریح رهبری در مورد اینکه اگر آنها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم، موجی از نشاط انقلابی و امیدواری در جامعه ما پدید آورد و تکبیر حضار در این نشست در حقیقت تکبیر ملت هم محسوب می‌شود.


وی با اشاره به واکنش کاخ سفید دراین‌باره که گفته شد رؤسای جمهور بعد برجام را پاره نمی‌کنند، گفت: حرف در حدی ابلهانه بود که عقب‌نشینی امریکاییها قابل پیش‌بینی بود. البته باید گفت دولت فعلی امریکا نیز تاکنون در رابطه با نظام من‌جمله موضوع برجام بدعهدیهای فراوانی داشته است. اگر این موضع ادامه داشته باشد طبیعی است ملت ما برجام را آتش خواهد زد.


حبیبی با تکریم یاد شهید چمران در پایان سخنان خود چمران را یک مبارز واقعی دانست و گفت: چمران الگوی یک مسلمان متدین مبارز، مطیع رهبری و بصیر در وادی سیاست ورزی است.


منبع : خبرگزاری تسنیم  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :