موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/80501 :کد

0

۱۹ درصد واحدهای صنعتی، راکد است

  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -۱۹ درصد واحدهای صنعتی، راکد است

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: در کل کشور در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بیش از ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد صنعتی داریم که از این تعداد ۷ هزار و ۸۵ واحد آن یعنی حدود ۱۹ درصد راکد و در کل کشو

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: در کل کشور در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی بیش از 37 هزار و 120 واحد صنعتی داریم که از این تعداد 7 هزار و 85 واحد آن یعنی حدود 19 درصد راکد و در کل کشور هم در همین حد است.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی یزدانی در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود : به تناسب شهرک یا ناحیه صنعتی در شهرک ها، واحد هایی هم هستند که 2 شیفت و با ظرفیت بیش از 90 درصد مشغول کارند . 


وی گفت: در مجموعه وزارت صنعت ،معدن و تجارت تکلیفی را که ستاد اقتصاد مقاومتی به وزارتخانه ابلاغ کرده 7 هزار و 500 واحد است اما 16 هزار میلیارد تومان اعتبار مربوط به 9 هزار واحد صنایع کوچک و 1000 واحد متوسط و 2 هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.

یردانی افزود: در صورت همکاری همه قوا، رسانه ها و مردم تا پایان سال شاهد راه اندازی 12 هزار واحد خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بنگاه هایی که مشکلات نقدینگی دارند در اولویت اصلی پرداخت تسهیلات هستند گفت: همچنین داشتن بازار برای محصولات تولیدی، از مهمترین شروطی است که مورد تاکید کمیته بررسی در استان ها و کارگروه های استانی است. 

یزدانی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به واحدهایی که بازار ندارند به هدر دادن منابع است، افزود: پس از اعطای تسهیلات، کمیته بررسی بر مصرف اعتبارات تا راه اندازی کامل واحد صنعتی نظارت می کند.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :