a/8051 :کد

0

قیمت نفت خام به پایین ترین سطح در شش سال اخیر رسید

  شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -قیمت نفت خام به پایین ترین سطح در شش سال اخیر رسید

قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای آمریکا به پایین تر از ۴۰ دلار رسیده است. از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ تاکنون این سطح قیمت بی سابقه بوده است.

قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای آمریکا به پایین تر از 40 دلار رسیده است. از زمان بحران مالی سال 2009 تاکنون این سطح قیمت بی سابقه بوده است.

به گزارش تحلیل ایران، در بازار لندن هم هر بشکه نفت خام برنت به بهای 45.21 دلار به فروش رسید که فاصله چندانی با پایین ترین سطح قیمت برای آن در شش سال گذشته نداشته است.
تصور می شود بروز نشانه هایی از افت اقتصاد چین و همچنین افزایش تعداد دکل های حفاری کمپانی های آمریکایی عامل این افت قیمت باشند.
با بروز بحران مالی جهانی و سقوط بورس های عمده جهان، قیمت نفت از سال 2008 به طور چشم گیری سقوط کرد و در سال 2009 به نزدیکی 40 دلار رسید، اما قیمت ها به مرور بالا رفت و در سال های 2011 تا 2014 عمدتا در نزدیکی 100 دلار در نوسان بود.
در زمستان سال گذشته میلادی قیمت نفت خام در بازارهای جهانی دوباره پایین آمد و از بالاتر از 100 دلار به زیر 50 دلار برای هر بشکه رسید. افزایش تولید نفت آمریکا و پایین آوردن قیمت ها از طرف عربستان سعودی،به منظور حفظ بازار دلیل این سقوط عنوان شد.
با وجود این که ماه های آغازین سال جاری میلادی قیمت جهانی نفت عمدتا صعودی بود، روند عمومی قیمت ها در سه ماه اخیر عمدتا نزولی بوده است.


ایرنا

                               

دلار     نفت     کاهش قیمت     بحران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :