موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80572 :کد

0

مراسم سازمان ملل به مناسبت روز جهانی پناهجویان در سوریه

  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -مراسم سازمان ملل به مناسبت روز جهانی پناهجویان در سوریه

آژانس‌های سازمان ملل به مناسبت روز جهانی پناهجویان مراسمی را در سوریه برگزار کردند؛ کشوری که میلیون‌ها تن از شهروندانش از یک جنگ داخلی پنج ساله فرار کرده‌اند.

آژانس‌های سازمان ملل به مناسبت روز جهانی پناهجویان مراسمی را در سوریه برگزار کردند؛ کشوری که میلیون‌ها تن از شهروندانش از یک جنگ داخلی پنج ساله فرار کرده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، برخی پناهجویان از کشورهای دیگر تصمیم گرفته‌اند علی رغم این جنگ مخرب در سوریه بمانند.

 

سجاد ملک، رئیس آژانس پناهجویان سازمان ملل در دمشق گفت: سوریه سال‌های سال میزبان پناهجویان بوده است. اگر به تاریخ سوریه نگاه کنید می‌بینید که این کشور همیشه مرزهای بازی داشته که پناهجویان از آن عبور کرده و در داخل سوریه سکنی می‌گزیدند.

 

وی افزود: جای تاسف است که جنگ داخلی سوریه باعث شده تعداد زیادی از شهروندان سوری از این کشور فرار کنند و در برخی کشورهای سراسر جهان پناهنده شوند.

 

سازمان ملل فعالیت‌هایی را در سوریه با مشارکت سوری‌ها و پناهجویان و با هدف افزایش آگاهی و تاکید بر این پیام که پناهجویان مردمانی عادی هستند که مجبور به فرار شده‌اند، سازماندهی می‌کند.

 

یکی از این فعالیت‌ها مسابقه فوتبالی بود که عصر یکشنبه میان پناهجویان محلی و کارکنان آژانس‌های سازمان ملل که در سوریه زندگی می‌کنند، برگزار شد.

 

نتیجه این مسابقه 5 ـ 5 شد و تیم سازمان ملل پناهجویان را برنده اعلام کرد.

 

یک پناهجوی 23 ساله از منطقه دارفور سودان که در دانشگاه دمشق به تحصیل رشته اقتصاد مشغول است و از سال 1998 میلادی به همراه خانواده‌اش در سوریه زندگی می‌کند، گفت: به خاطر تسهیل روند پناهندگی در سوریه، خانواده‌ام تصمیم گرفت تا در این کشور پناهنده شود. من نمی‌توانم به کشورم که درگیر جنگ است برگردم و علی رغم جنگ داخلی سوریه باید بگویم که وضعیتم در اینجا به مراتب بهتر است.

 

حمزه شیخ محمد 22 ساله که متولد سومالی و بزرگ شده سوریه است، گفت: خارج از سوریه هیچ آینده‌ای برای من وجود ندارد. سوریه کشور من شده و نمی‌توانم آن را ترک کنم. هر کسی شرایطی دارد که او را مجبور به خروج از کشور می‌کند اما حضور من در سوریه تضمین آینده‌ام است.


منبع : ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :