موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80631 :کد

0

قتل‌عام ۹ عضو یک خانواده سوری در مرز ترکیه جنایت ناتو است

  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۷
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -قتل‌عام ۹ عضو یک خانواده سوری در مرز ترکیه جنایت ناتو است

سازمان موسوم به دیده‌بانِ حقوق بشرِ سوریه که در لندن مستقر است روز یکشنبه (۳۰ خرداد) اعلام کرد مرزبانان ترک با شلیک به پناهجویان سوری‌ که قصد ورود به خاک ترکیه را داشتند، دست‌کم ۸ تن از آنان ..

سازمان موسوم به دیده‌بانِ حقوق بشرِ سوریه که در لندن مستقر است روز یکشنبه (30 خرداد) اعلام کرد مرزبانان ترک با شلیک به پناهجویان سوری‌ که قصد ورود به خاک ترکیه را داشتند، دست‌کم 8 تن از آنان را که عضو یک خانواده بودند کشتند.


 به گزارش تحلیل ایران؛ این پناهجویان در حومۀ استان ادلب، در شمال سوریه هدف تیراندازیِ مرگبار سربازانِ تُرک قرار گرفتند.


پرس تی‌وی در همین زمین با گیروید اُ کلمین، تحلیلگر سیاسی از پاریس مصاحبه‌ای انجام داده است که برگردان آن را در ادامه می‌خوانید:


پرس تی‌وی: لطفاً نظر خود را درباره آنچه که در مرز سوریه اتفاق افتاد مطرح کنید. گزارش‌ها حاکی از آن است که این اولین بار نیست که چنین حادثه‌ای روی می‌دهد.


اُ کلمین: این اولین بار نیست که مأموران و عوامل کشور ترکیه غیرنظامیان سوری را به قتل می‌رسانند. این مسأله در طول جنگ سوریه اتفاق افتاده است. باید به بینندگان (شبکه) یادآوری کنیم که ناتو و متحدانش این جنگ را آغاز کردند. ترکیه هم عضو ناتو است؛ سرانِ ناتو و مقامات دولت امریکا آشکارا تأیید کرده‌اند که ترکیه برای تروریست‌ها در سوریه تسلیحات ارسال می‌کند. بنابراین تیراندازی نیروهای نظامی ترکیه به سوی اعضای یک خانواده سوری و قتل آنها چیزِ جدیدی نیست. مسائلی از این دست از زمانی که ناتو در سال 2011 در سوریه اعلام جنگ کرد وجود داشته است.


بنابراین در واقع تمامی تلفات این جنگ را می‌توان و باید به ناتو نسبت داد. ناتو مسئول نسل‌کشی در سوریه است و ترکیه هم یکی از بازیگران کلیدی در ناتو به شمار می‌رود. بنابراین این یک نمونه دیگر از جنایت علیه بشریت است که این ائتلاف نظامی مرتکب آن شد.


البته شما در صفحۀ اول مطبوعات غربی اثری از این خبر نمی‌بینید. شما مطلبی که حاکی از خشم آنها از این حادثه باشد (یا به کار بردن واژه‌هایی نظیر) قتل عام و جنایت علیه بشریت (برای توصیف آن) در صفحه اول مطبوعات فرانسوی یا انگلیسی باشد مشاهده نمی‌کنید.


وقتی ناتو مرتکب جنایتی می‌شود، که (معمولاً) به صورت روزانه اتفاق می‌افتد، معمولاً مطلبی در این زمینه در مطبوعات منتشر نمی‌شود مگر اینکه آنها قتل‌عامی مرتکب شده باشند و بخواهند از آن به عنوان دستاویزی برای مداخله نظامی بیشتر استفاده کنند. این مسأله گاهی اتفاق می‌افتد.


به عنوان مثال در کشتار حوله آنها وارد یک روستا (در سوریه) شدند و کودکان را قتل عام کردند و بعد مسأله را به کلی پنهان کردند و گفتند نیروهای (بشار) اسد (رییس جمهور سوریه) مرتکب این جنایت شدند. در حالی که خودشان این جنایت را مرتکب شده بودند. بنابراین آنها به شیوه‌ای آزارگرانه و جامعه‌ستیز عمل می‌کنند و قتل عام این خانواده سوری نیز نمونه‌ای از این شیوۀ اقدام ناتو است.


دولت ترکیه همچنین از از پناهجویان به عنوان سلاحی برای تهدید اروپا استفاده می‌کند. بنابراین ما با یک عضو تروریستی و سادیستی ناتو و شریک اتحادیه اروپا روبرو هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :