موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80704 :کد

0

اکثریت ونزوئلایی‌ها مخالف مداخله خارجی هستند

  ﺳﻪشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -اکثریت ونزوئلایی‌ها مخالف مداخله خارجی هستند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، ۸۴ درصد شهروندان ونزوئلا با کاربست مداخله نظامی خارجی به عنوان ابزاری برای مقابله با ناآرامی‌های اجتماعی مخالف هستند.

نتایج یک نظرسنجی نشان داد، ۸۴ درصد شهروندان ونزوئلا با کاربست مداخله نظامی خارجی به عنوان ابزاری برای مقابله با ناآرامی‌های اجتماعی مخالف هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نتایج نظرسنجی اینتلیسز همچنین نشان داد که ۷۴ درصد ونزوئلایی‌ها از مذاکره میان حزب سوسیالیست حاکم در این کشور با جناح‌های اپوزیسیون چپ‌گرا حمایت می‌کنند.


در این نظرسنجی که هفتم تا پانزدهم ژوئن انجام شد، حدود ۱۵۰۰ شهروند ونزوئلایی شرکت کردند.

پیش از این، مقامات اعلام کردند، ونزوئلا از همسایگان منطقه‌ای خود خواسته تا هفته آینده با میانجی‌گران بین‌المللی که تلاش می‌کنند به حل بحران سیاسی و اقتصادی این کشور کمک کنند، نشستی برگزار کنند.


  به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس یکی از اسناد سازمان کشورهای آمریکایی، این سازمان نشست شورای دائمش را برای اول تیر در واشنگتن برنامه‌ریزی کرده تا به درخواست ونزوئلا با این میانجی‌گران دیدار کند.


این شورا با سه رهبر سابق که به دنبال میانجی‌گری میان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و اپوزسیون این کشور هستند، دیدار خواهد کرد.


این سه رهبر خوزه لوئیس رودریگز زاپاترو، نخست وزیر سابق اسپانیا و لئونل فرناندز و مارتین توریخوس، رهبران سابق دومینیکن و پاناما هستند.منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :