موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خبرگان رهبری

a/80727 :کد

0

اخبار فیشهای حقوقی نشانه ضعف سیستم نظارتی و اجرایی است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۷
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -اخبار فیشهای حقوقی نشانه ضعف سیستم نظارتی و اجرایی است

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: اخبار فیشهای حقوقی نشانه ضعف سیستم نظارتی، مدیریتی و اجرایی است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: اخبار فیشهای حقوقی نشانه ضعف سیستم نظارتی، مدیریتی و اجرایی است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری درباره انتشار فیشهای میلیونی مدیران دولتی و آسیب آن برای نظام اسلامی اظهار کرد: از منظر کلی بازتاب این اخبار تلخ در جامعه نشانه ضعف سیستم نظارتی، مدیریتی و اقتصادی است.

تسنیم نوشت: وی با بیان اینکه در برخی سازمانها، کارمندان و مدیران میانی به وظایفشان عمل نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: افراد وقتی به ادارات و وزارتخانه‌ها مراجعه می‌کنند غالباً گلایه دارند چراکه تکریم ارباب رجوع انجام نمی‌شود، در کارها تسریع نمی‌کنند و افراد را در کارهای مختصر مانند امضاء دادن معطل می‌کنند و این مایه تأسف است.

 امام جمعه کاشان افزود: این مسئله نشان می‌دهد با دولت اسلامی که رهبر معظم انقلاب مطرح فرمودند و رسیدن به دروازه تمدن اسلامی چقدر فاصله داریم و باید در سیستم استخدام مدیران عالی و میانی بسیار کار شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری درباره پیشگیری از وقوع این مشکلات گفت: راه علاج این است که نظام برای کادرهای عالی، ارشد و میانی دانشگاهی مخصوص داشته باشد و کسانی که می‌خواهند به سطوح بالا برسند با فرهنگ توحیدی، مدیریت توحیدی و اخلاق توحیدی آشنا کند.

آیت‌الله نمازی با بیان اینکه صرف دانشگاه رفتن نمی‌تواند ملاک مسئولیت گرفتن باشد، متذکر شد: کسی نمی‌تواند صرفاً چندسال دانشگاه برود، مدرک کارشناسی ارشد و دکترا بگیرد و فوراً با آن به مسئولیت برسد، نتیجه این کار همین می‌شود که اکنون شاهدیم. مدیران باید هم در کار و تخصصی که به آنها واگذار می‌شود عالم باشند و هم اخلاق آن را بدانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :