موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/80800 :کد

0

سلب تابعیت "شیخ قاسم" غیرحقوقی و خارج از عرف است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -سلب تابعیت "شیخ قاسم" غیرحقوقی و خارج از عرف است

کارشناس مسائل سیاسی کشورمان گفت: تاکنون ما از موضع نرم با رژیم آل خلیفه صحبت کرده ایم و این رژیم نشان داده که گوش شنوایی برای شنیدن سخنان مسالمت آمیز ندارد بنابراین مردم بحرین ناچار هستند...

کارشناس مسائل سیاسی کشورمان گفت: تاکنون ما از موضع نرم با رژیم آل خلیفه صحبت کرده ایم و این رژیم نشان داده که گوش شنوایی برای شنیدن سخنان مسالمت آمیز ندارد بنابراین مردم بحرین ناچار هستند که رویه ای را انتخاب کنند تا بتوانند به حقوقشان دست پیدا کنند.
 

به گزارش تحلیل ایران, سعد الله زارعی کارشناس و تحلیگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری میزان، با اشاره به تغییر معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه گفت: چرخش نیروها و مدیران در وزارت خارجه امر متداولی است و اتفاق جدیدی محسوب نمی شود.
 
وی افزود: آقای امیر عبداللهیان یکی از دیپلماتهای فعال وزارت خارجه است که مدت طولانی به عنوان معاون عربی آفریقایی این وزارتخانه فعالیت می کرد و اکنون هم جانشین ایشان دیپلماتی شده است که کمابیش تجربیات و روحیات آقای امیرعبداللهیان را دارا است و اینکه بعضی ها اینگونه وانمود می کنند که آقای امیر عبداللهیان به دلیل مواضع انقلابی و یا ناکارآمدی کنار گذاشته شده اند، سخنانی بی اساس است که از روی عدم شناخت نسبت به روند انتصابات در وزارت خارجه یا نوعی غرض ورزی شخصی و سیاسی نسبت به دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی صورت می گیرد.
 
زارعی با بیان اینکه اگر بنا بود به دلیل موضع انقلابی کسی کنار گذاشته شود فرد دیگری با همان خصوصیات در آن جایگاه قرار نمی گرفت تاکید کرد: باید منتظر ماند و دید که وزارت خارجه در سایر مسائل چگونه رفتار می کند چرا که این جابجایی روشی متداول در این وزارتخانه قلمداد می شود.
 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به واکنش سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه نسبت به عملکرد رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرینی، اظهار کرد: دولت بحرین براساس یک اقدام غیر حقوقی و خارج از عرف، تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم را لغو کرده و مخالفت ما با چنین اقدامی بسیار طبیعی است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: حتی اگر "شیخ قاسم" مسلمان و یا حتی شیعه نبود ما به عنوان یک انسان، نسبت به این اقدام واکنش نشان می دادیم زیرا ما به عنوان صاحبان انقلاب اسلامی نمی توانیم از کنار اینکه  از فردی در زادگاه خودش سلب تابعیت صورت بگیرد، بدون توجه و بدون اهمیت عبور کنیم. 
 
زارعی در پایان با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران باید کمک کننده مردم بحرین باشد اظهار کرد: تاکنون ما از موضع نرم با رژیم آل خلیفه صحبت کرده ایم و این رژیم نشان داده که گوش شنوایی برای شنیدن سخنان مسالمت آمیز ندارد بنابراین مردم بحرین ناچار هستند که رویه ای را انتخاب کنند تا بتوانند به حقوقشان دست پیدا کنند.
 
 
 منبع : میزان 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :