موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80859 :کد

0

نظامیان آمریکایی از جنگ با طالبان هراس دارند

  ﺳﻪشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -نظامیان آمریکایی از جنگ با طالبان هراس دارند

افزایش اختیارات نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان آنها را با سردرگمی بیشتری مواجه کرده است، این نظامیان از جنگ با طالبان به دلایل مختلف از جمله به دادگاه کشانده شدن هراس دارند.

 افزایش اختیارات نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان آنها را با سردرگمی بیشتری مواجه کرده است، این نظامیان از جنگ با طالبان به دلایل مختلف از جمله به دادگاه کشانده شدن هراس دارند.


به گزارش تحلیل ایران، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به تازگی اختیارات تازه‌ای را به نیروهای خود در افغانستان داده است که بر اساس آن این نیروها می‌توانند در جنگ زمینی و هوایی آزادی بیشتری داشته باشند.


نیروهای آمریکایی از سال 2014 میلادی به بعد اجازه یافتند تا در مقابل تهدیدهای احتمالی مستقیم علیه آنها و یا شکست نیروهای نظامی امنیتی افغانستان، در جنگ با طالبان شرکت کنند.


این در حالی است که برخی از فرماندهان نیروهای آمریکایی از این افزایش اختیارات شکایت دارند.


آنها می‌گویند که این دستورات مشخص نیست و به راحتی می‌توانند به گونه‌ای دیگری تفسیر شوند بنابراین نظامیان این کشور در دادگاههای نظامی مورد بازپرسی قرار خواهند گرفت، محکوم یا مجازات می‌شوند.


در این گزارش آمده است که فرماندهان نمی‌توانند تشخیص دهند که در کدام وضعیت خطر در مقابل طالبان از کدام سلاح‌ها استفاده کنند. به طور مثال اگر پهپاد آمریکایی، دشمن را شناسایی کند و آنها هیچ اقدامی علیه آمریکایی‌ها انجام ندهند، در این زمان چه کاری باید انجام دهند؟


بر اساس این گزارش، چنین مواردی موجب می‌شود تا نظامیان آمریکایی قبل از انجام ماموریت و عملیات با مشاوران حقوقی مشورت کنند.


همچنین چندی قبل در یک گزارش محرمانه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) آمده بود که نیروهای نظامی این کشور در عملیات‌های جنگی خود در افغانستان دچار سردرگمی و سراسیمگی هستند.


براساس اظهارات شاهدانی که در این گزارش با آنها مصاحبه شد، نیروهای ویژه ارتش آمریکا در عملیات‌‎های خود بلاتکلیف هستند، آنها نمی‌دانند که تا چه میزان باید در جنگها دخالت کنند.


منبع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :