موضوعات ‌مرتبط: فناوری شبکه های اجتماعی

a/80893 :کد

0

تلاش‌های تازه فیس‌بوک برای نفوذ در چین

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -تلاش‌های تازه فیس‌بوک برای نفوذ در چین

مقامات فیس‌بوک از علاقه خود به حضور قدرتمندانه در بازار چین خبر داده‌اند و این در حالی است که استفاده از فیس‌بوک در چین به طور رسمی ممنوع است.

مقامات فیس‌بوک از علاقه خود به حضور قدرتمندانه در بازار چین خبر داده‌اند و این در حالی است که استفاده از فیس‌بوک در چین به طور رسمی ممنوع است.
 
به گزارش تحلیل ایران  شریل سندبرگ از مدیران ارشد فیس‌بوک در این مورد در نشست سالانه سهامداران این شرکت گفته است: ما در حال مطالعه و یادگیری در مورد بازار چین هستیم و باید ببینیم در این زمینه چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: با تعدادی از مشتریان مهم فیس‌بوک در چین دیدار کرده که از امکانات این شبکه اجتماعی برای نمایش تبلیغات به کاربران خود در خارج از چین بهره می‌گیرند. فیس‌بوک در چین دفتر رسمی ندارد، اما به برخی شرکت‌های چینی تبلیغات می‌فروشد.

در جریان این نشست سهام داران فیس‌بوک با خلق طبقه جدیدی از سهام برای فیس‌بوک موافقت کرده و تمامی هشت مدیر ارشد فیس بوک را در سمت‌هایشان ابقا کردند.

کارشناسان می‌گویند با توجه به حمایت اکثریت سهام داران ارشد فیس بوک از زاکربرگ احتمال تغییرات اساسی در این شرکت بعید است و وی به احتمال زیاد برای مدت بسیار طولانی هدایت فیس‌بوک را در دست خواهد داشت. تلاش برای افزایش حضور در چین از جمله ایده‌های زاکربرگ نیز هست که در سال‌های اخیر زبان چینی را نیز یاد گرفته و حتی در سفر اخیر خود به این کشور به این زبان صحبت کرد.  
 
منبع:فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :