موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80908 :کد

0

نگرانی سازمان ملل ازموضع پاکستان در قبال پناهجویان افغانی

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -نگرانی سازمان ملل ازموضع پاکستان در قبال پناهجویان افغانی

رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از اقدام پاکستان نسبت به تمدید نکردن مجوز اقامت پناهجویان افغان در آن کشور ابراز نگرانی کرد.

رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از اقدام پاکستان نسبت به تمدید نکردن مجوز اقامت پناهجویان افغان در آن کشور ابراز نگرانی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دفتر مطبوعاتی مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که «فیلیپو گراندی» این نگرانی را روز سه شنبه در دیدار با «حنیف اتمر» ابراز و از ابتکارهای دولت وحدت ملی افغانستان برای از بین بردن عوامل داخلی مهاجرت شهروندان افغان، تقدیر کرده است.


بر اساس این گزارش، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان دیدگاه ها و اطلاعات خود را در باره برخی گزارش ها مینی بر حضور مهاجران افغان در نبردهای سوریه را با مشاور امنیت ملی افغانستان در میان گذاشته است.


اتمر نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات با رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و هیات همراه وی، از تلاش های مستمر این سازمان برای حل مشکلات مهاجران افغان قدردانی کرد و وی را همکار دائمی و راهبردی مردم و دولت افغانستان دانست.


مشارو امنیت ملی افغانستان در مورد فشارهای اخیر بر مهاجرین افغان مقیم پاکستان و همچننین گزارش های برخی منابع در رابطه با حضور افغان ها در جنگ های سوریه گفت که مسایل یاد شده باید از راه های دیپلماتیک حل گردد و دولت افغانستان با کشورهای همسایه دراین رابطه از نزدیک کار می کنند.


مشاور امنیت ملی افغانستان به رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان پیشنهاد کرد که برای هماهنگی در ارتباط با حل مشکلات مهاجران افغان، کمیته ای مشترک میان دولت افغانستان و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان تشکیل شود.


به گفته اتمر، این کمیته وظیفه خواهد داشت که از وضعیت زندگی مهاجرین افغان به دولت و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، گزارش های دائمی ارایه کند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :