موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/80933 :کد

0

جوان: افطاری دورهمی دولت و اصلاح‌ طلبان

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۷
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -جوان: افطاری دورهمی دولت و اصلاح‌ طلبان

عکس‌های مراسم افطاری حسن روحانی به فعالان سیاسی را بالا و پایین می‌کنم که ببینم از میان اصولگرایان، از میان احزاب منتقد دولت روحانی و از میان آنها که حتماً به حسن روحانی رأی نداده‌اند، چند نفر حضور دا

 
عکس‌های مراسم افطاری حسن روحانی به فعالان سیاسی را بالا و پایین می‌کنم که ببینم از میان اصولگرایان، از میان احزاب منتقد دولت روحانی و از میان آنها که حتماً به حسن روحانی رأی نداده‌اند، چند نفر حضور دارند.

به گزارش تحلیل ایران، سخنان رئیس‌جمهور در این نشست، مرا کمی امیدوار کرده که اختلافات سیاسی نقشی در ارسال دعوتنامه‌ها نداشته و از همه‌ احزاب سیاسی نمایندگانی در این جمع حضور دارند. روحانی در این نشست از پایان رقابت‌ها بعد از پایان انتخابات می‌گوید و بعد هدف دولت برای اینکه همه‌ احزاب بتوانند در میز دولت حضور داشته باشند: «از آغاز بحث ما این بود که دولت یازدهم یک دولتی فراجناحی باشد و جناح‌ها و افکار مختلف بتوانند در میز دولت حضور داشته باشند و بنشینیم با هم کار بکنیم. امیدوارم به این هدف برسیم. یعنی تلاش من این بوده به این هدف برسیم.»

سر میز دولت که بماند، حتی سر سفره‌ افطاری رئیس‌جمهور هم احزاب مختلف حضور ندارند و همه بالا و پایین کردن‌های عکس‌ها و گزارش‌ها نشان داد که فقط کسانی در این ضیافت افطاری حضور دارند که حامی دولت هستند. هیچ‌کس از احزاب منتقد دولت در این مراسم حضور نداشت تا همه سخنان روحانی در مدح رفاقت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی صرفاً سخنانی برای گفته شدن و نه اهدافی برای عملی شدن تلقی شود.

ترکیب سیاسی سخنرانان هم جالب توجه است؛ پنج سخنران و هر پنج نفر حامی دولت، حتی اگر ابوترابی را جزو حامیان دولت به حساب نیاوریم، اما منتقد دولت هم محسوب نمی‌شود. گذشته از او، هادی خانیکی (از اعضای حزب منحله مشارکت و عضو حزب اتحاد ملت ایران)، عبدالواحد موسوی‌لاری (وزیر کشور دولت اصلاحات)، علی نوبخت (نماینده تهران از لیست امید و برادر سخنگوی دولت) و نیز زهرا ساعی (نماینده تبریز و عضو حزب اعتدال و توسعه) سخنرانان افطاری رئیس‌جمهور به فعالان سیاسی بودند. ترکیب سیاسی سخنرانان به خوبی نشان می‌دهد که دولت چقدر اهتمام دارد که احزاب مختلف سر میز دولت بنشینند! وقتی حتی به یک نفر از منتقدان دولت یازدهم در این افطاری که به نام فعالان سیاسی بوده، اجازه سخنرانی داده نمی‌شود، دیگر سخن از دولت فراجناحی به نظر یک شوخی می‌آید!

بخشی دیگر از سخنرانی روحانی هم در جمعی که تعدادی از حامیان فتنه 88 هم حضور دارند، قابل توجه است: «اگر ما در انتخاباتی قهرمان نشدیم و به عبارتی رأی نیاوردیم، پهلوان شویم. پهلوانی بالاتر از قهرمانی است و چقدر نیک افرادی که هم قهرمان باشند و هم پهلوان. پهلوانی را در زندگی سیاسی از یاد نبریم.»

تسنیم به نقل از جوان نوشت: نپذیرفتن شکست در انتخابات اولین گروهی را که به‌خاطر شنونده می‌آورد، فتنه‌گران و آشوبگران سال 88 هستند که زیر میز انتخابات قانونی کشور زدند و البته در میان مهمانان افطاری رئیس‌جمهور هم گرچه نمایندگان احزاب منتقد دولت حضور نداشتند، اما نمایندگان این فتنه‌گران حاضر بودند و در آغاز هم یکی از آنها که سناریوسازی ربایش دروغین دخترش در سال 88 موجب عذرخواهی خانواده شد، با فریاد خواستار تلاش روحانی برای رفع حصر شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :