موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اعتیاد

a/80953 :کد

0

مراکز بازتوانی معتادان متجاهر ساماندهی شود

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -مراکز بازتوانی معتادان متجاهر ساماندهی شود

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بر ساماندهی و ایجاد مراکز نگهداری و بازتوانی معتادان متجاهر (معتادان خیابانی) تاکید کرد و گفت: این امر از اولویت برخوردار است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بر ساماندهی و ایجاد مراکز نگهداری و بازتوانی معتادان متجاهر (معتادان خیابانی) تاکید کرد و گفت: این امر از اولویت برخوردار است.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد مسعود زاهدیان در عین حال اظهار کرد:نیروی انتظامی بارها اعلام کرده است که در کسری از هفته قادر به جمع آوری معتادان متجاهر است و در این راستا نیز اقدامات لازم را انجام داده است؛ اما ایجاد مراکز نگهداری و درمان معتادان باید در اولویت باشد.


این مقام انتظامی درباره بازگشت معتادان متجاهر به محله هرندی تهران، افزود: پاکسازی محله ای همچون هرندی از وجود معتادان متجاهر، اقدام اولیه بود و باید با مداخله موثر متولیان حوزه درمان و بازتوانی، اثربخشی آن را تضمین کرد که متأسفانه عدم امکانات لازم و بستر مساعد در این خصوص یکی از مشکلات جدی ساماندهی موثر پیرامون معضل معتادان متجاهر به شمار می آید.


وی به این نکته نیز اشاره کرد که نیروی انتظامی به عنوان یکی از ارکان عملیاتی در این زمینه به همراه دیگر دستگاه های متولی از جمله قوه قضائیه، بهزیستی و شهرداری در حوزه جمع آوری معتادان متجاهر ورود کرده است.


زاهدیان خاطرنشان کرد: ساماندهی معتادان متجاهر به عنوان اقدامی برخاسته از متن قانون در راستای پاکسازی محلات، توسعه سلامت، امنیت و انتظام اجتماعی مورد مطالبه جدی مردم ، مسئولان و در رأس آن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.


براساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، 42 هزار معتاد متجاهر و خیابانی در کشور وجود دارد که طبق آمارها 13 تا 15 هزار تن از این شمار در تهران بسر می برند.


طبق آمارهای جدید با وجود اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در تهران، اکنون به گفته مسئولان این ستاد، دوباره برخی از آنان به پاتوق هایشان برگشته اند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :