موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی میراث فرهنگی

a/80971 :کد

0

کشف سکه های دوران هخامنشی درمتروی تهران

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۸۲۰   
 تحلیل ایران -کشف سکه های دوران هخامنشی درمتروی تهران

فرمانده یگان انتظامی مترو شهر تهران با اشاره به دستگیری قاچاقچی اشیا عتیقه در ایستگاه مترو بهشتی گفت: در بازرسی از متهم سکه‌های مربوط به دوران هخامنشی را کشف شد.

 

 

 

فرمانده یگان انتظامی مترو شهر تهران با اشاره به دستگیری قاچاقچی اشیا عتیقه در ایستگاه مترو بهشتی گفت: در بازرسی از متهم سکه‌های مربوط به دوران هخامنشی را کشف شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، سرهنگ علی راقی افزود: عوامل گشت انتظامی مستقر در ایستگاه شهید بهشتی مرد جوانی که کوله پشتی حجیمی داشت و با مشاهده ماموران اقدام به فرار کرد را متوقف کردند. 


وی با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از فرد مظنون یک عدد سلاح سرد و یک کیسه پارچه ای حاوی 25 عدد سکه هخامنشی کشف شد گفت: در بازجویی‌های انجام شده متهم اعتراف کرد که سکه‌‌ها از فردی به نام علیرضا در خرم آباد گرفته است. 


ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس نوشت: فرمانده یگان انتظامی مترو شهر تهران با اشاره به اینکه این فرد برای فریب پلیس ادعا می‌کرد که سکه‌ها تقلبی است افزود: ماموران در بررسی تلفن همراه متهم تصاویر و فیلم‌هایی از کاوش کوهی مشاهده کردند و سپس با تکمیل تحقیقات متوجه شدند که این سکه‌‌ها اصل بوده و قرار است به دست فردی در خیابان بخارست برسد. 


سرهنگ راقی گفت: قاچاقچی عتیقه قصد داشت با تحویل همه سکه‌ها به عنوان رشوه آزاد شود که رشوه او ضمیمه پرونده شد و وی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. 


وی تاکید کرد: ناوگان ریلی شهری مکانی نا ایمن برای قاچاقچیان و سودجویانی است که می‌‌خواهند به اهداف شوم خود برسند، زیرا با تشدید مراقبت‌ها و گشت زنی‌‌های هدفمند اجازه هیچگونه اعمال مجرمانه به تبهکاران داده نمی‌شود. 


براساس گزارش ارائه شده از سوی کارشناس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سکه‌های مکشوفه مربوط به دوره هخامنشی است و جزو اولین مسکوکات ضبط شده در ایران باستان به شمار می‌آید. 


17 خردادماه گذشته نیز مقادیری اشیای عتیقه با قدمت تاریخی یکهزار و 700 سال که گفته می شد از کشور عراق وارد ایران شده در متروی تهران توسط ماموران پلیس کشف شد. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :