موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/80999 :کد

0

دخالت خارجی عامل اصلی ایجاد مناقشه در دریای چین

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -دخالت خارجی عامل اصلی ایجاد مناقشه در دریای چین

سفیر روسیه در چین ضمن انتقاد از مواضع برخی کشورهای سرمایه دار در برابر چین، دخالت خارجی را عامل اصلی ایجاد مناقشه در دریای چین دانست.

 

 

 

سفیر روسیه در چین ضمن انتقاد از مواضع برخی کشورهای سرمایه دار در برابر چین، دخالت خارجی را عامل اصلی ایجاد مناقشه در دریای چین دانست.


 

 

به گزارش تحلیل ایران، سفیر روسیه در چین ضمن انتقاد از نقش کشورهای بیگانه در موضوع دریای چین جنوبی، تنش های به وجود آمده در این حوزه را ساختگی خواند. 
 
میزان به نقل از تاس نوشت: بر اساس این گزارش آندره دنیسوف گفت: تنش های موجود در دریای چین جنوبی ساختگی بوده و مربوط به دخالت دولت های خارج از منطقه در این مناقشه است. 
 
وی افزود: اگر تهمت نباشد، دست کم بدگمانی در مورد چین از سوی برخی سرمایه داران جهانی در خصوص اعمال محدودیت هایی که اگر نگوییم تهدید آزادی کشتیرانی است، به گفته کارشناسان روسی دست کم ساختگی بوده و ارتباطی با واقعیت ندارد. 
 
این دیپلمات روسی در ادامه سخنان خود افزود: چین که از سالیان دور بزرگترین کشور تجاری جهان است، در تجارت و صادرات بر آمریکا نیز غلبه کرده و اکثر بارهای خود را از طریق راه های آبی صادر می کند. بنابراین پکن بیش از هر کشور دیگری خواستار تامین امنیت کشتیرانی بدون هرگونه شرایط پیچیده ای است.   
 
دنیسوف همچنین در مورد موضع روسیه در مساله دریای چین گفت: ما خواهان حل هرگونه مناقشه در مذاکرات میان کشورهای طرف مناقشه هستیم. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :