موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/81023 :کد

0

انتقاد از حقوق‌های نجومی/برخی از مردم به تیکه‌ای نان محتاجند

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -انتقاد از حقوق‌های نجومی/برخی از مردم به تیکه‌ای نان محتاجند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عده‌ای از مدیران حقوق‌های نجومی می‌گیرند در حالی که برخی از مردم به تیکه‌ای نان محتاجند و شب، گرسنه سر بر بالین می‌گذارند، اگر این موضوع رسانه‌ای نمی‌شد.

 

 

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عده‌ای از مدیران حقوق‌های نجومی می‌گیرند در حالی که برخی از مردم به تیکه‌ای نان محتاجند و شب، گرسنه سر بر بالین می‌گذارند، اگر این موضوع رسانه‌ای نمی‌شد، کسی متوجه وقوع چنین اتفاقی در کشور نمی‌شد.
به گزارش تحلیل ایران،  حسن رحیم‌پور ازغدی شامگاه سه‌شنبه در دومین جلسه بازخوانی شخصیت امام حسن(ع) که در حسینیه سید جواد خامنه‌ای مشهد برگزار شد، با اشاره به انتشار فیش‌های حقوقی چند صد میلیونی برخی از مدیران در فضای مجازی گفت: عده‌ای از مدیران حقوق‌های نجومی می‌گیرند در حالی که برخی از مردم به تیکه‌ای نان محتاجند و شب، گرسنه سر بر بالین می‌گذارند، اگر این موضوع رسانه‌ای نمی‌شد، کسی متوجه وقوع چنین اتفاقی در کشور نمی‌شد و این وضع ادامه پیدا می‌کرد.


مهر نوشت: وی در خصوص خصوصیات آل بنی هاشم گفت: یکی از ویژگی‌های آل بنی‌هاشم توجه به این بود که زمانی که متوجه می‌شدند هنرمند، یا شاعری برای گذراندن زندگی اشعارش را می‌فروشد ابتدا او را به سمت خویش می‌کشاندند و اگر متوجه می‌شدند پند و اندرز بیهوده است، او را با پرداخت پول به سمت خویش جذب می‌کردند.‌


وی افزود: در آن دوران بازار شعر و سرود رونق داشت و برخی از شاعران برای معاویه بر ضد امام حسن(ع) اشعاری می‌سرودند، وقتی امام حسن(ع) چنین وضعیتی را که می‌دیدند، با همان کسانی که بر علیه اسلام شعر می‌گفتند، معامله می‌کردند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: معاویه در ظاهر انسانی خداشناس و دین‌دار بود که همگان ستایشش می‌کردند اما در درون خود دارای شخصیتی پلید و مکار بود که تا به امروز تاریخ به خود ندیده است، اما امام حسن(ع) به مانند بازی شطرنج چنان شکستی به معاویه تحمیل کردند که همگان را مات و مبهوت گذاشتند.


رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه معاویه تاریخ را تغییر داده است، اظهار کرد: هم‌اکنون مرجع رسمی در کشورهای اسلامی وجود ندارد که شخصیت اصلی معاویه را تایید کند، در کتب اهل سنت نیز معاویه انسانی به شدت روشن فکر، اهل قلم و زیرک به حساب آمده است.


وی با اشاره به تلاش امام خمینی(ره) برای ایجاد حکومت اسلامی در کشور گفت: امام راحل برای بقای اسلام و قرآن با رژیم ستم‌شاهی به مبارزه پرداختند اما شاه برای اینکه برسر قدرت بماند و بر مردم حکومت کند، ایستادگی می‌کرد که این دو، راه‌هایی جدا از هم هستند و راه امام خمینی(ره) کاملا از شاه جدا بود.


رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: کلمه صلح حسنی و جنگ حسینی کلمات غلطی است، برخی‌ها می‌گویند روحیه امام حسن(ع)، روحیه صلح‌طلبی بوده و روحیه امام حسین(ع) جنگ‌طلب بوده است، این توهین به اهل بیت است، صلح امام حسن(ع) صلح حسنی و حسینی است و امام حسین(ع) در زمان صلح در کنار امام حسن(ع) بودند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امام حسن(ع) انسانی سیاست‌مدار بودند،‌ گفت: البته سیاست‌مدار در میان آحاد مردم کلمه‌ای است که مقداری تیره و تارشده است و مفهوم نامردی از آن برداشت می‌شود اما سیاستی که افرادی همچون امام خمینی(ره) به سراغ آن رفتند، سیاستی است که رسول‌الله و امام علی(ع) به سراغ آن رفته‌اند.


رحیم‌پور ازغدی تأکید کرد: امام حسن(ع) در آن زمان در شرایط خاصی قرار داشت که اگر امام علی(ع) نیز در چنین شرایطی قرار می‌گرفت،صلح را قبول می‌پذیرفتند زیرا این تنها راه حفظ اسلام و قرآن بود.


وی با بیان اینکه متاسفانه در روزگار امروز هیچ کس در مورد سیاست‌مداری امام حسن(ع) صحبتی انجام نداده است، گفت: امروز تنها از گذاشت و فداکاری ایشان صحبت می‌شود در صورتی که امام حسن(ع) به لحاظ محاسبات سیاسی و نظامی، بازی باخته با هوش بی‌نظیر، به پیروزی رساندند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :