موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81046 :کد

0

واکنش مسکو به سناریوی حمله نظامی آمریکا به سوریه

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -واکنش مسکو به سناریوی حمله نظامی آمریکا به سوریه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز تعجب از طرح سناریوی حمله نظامی به سوریه از سوی آمریکایی ها، از این کشور خواست تا دست از اشتباهات خود بردارد.سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز تعجب از طرح سناریوی حمله نظامی به سوریه از سوی آمریکایی ها، از این کشور خواست تا دست از اشتباهات خود بردارد.


به گزارش تحلیل ایران، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نسبت به سخنان سیاستمداران آمریکایی که راه حل بحران سوریه را استفاده از ابزار نظامی خوانده بودند ابراز تعجب کرد.


بر اساس این گزارش، «ماریا زاخاروا» گفت: ما نمی توانیم از این حقیقت تعجب نکنیم که مقام های وزارت خارجه آمریکا نامه ای را امضا کرده اند که به واسطه آن، سناریوی حمله نظامی به سوریه را راه حل بحران در این کشور اعلام کرده اند.


وی افزود: ما به این خاطر متعجب شدیم که این نامه به دست تعدادی دیپلمات امضا شده، یعنی همان کسانی که باید با استفاده از راه حل مسالمت آمیز به توافق برسند.  


«زاخاروا» همچنین اشاره کرد که اگر دیپلمات ها خواهان جنگ هستند، پس اصلا صلاحیت قرار داشتن درجایگاه شغلی خود را ندارند.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: ما شاهد بسیاری از درگیری ها در خاورمیانه و شمال آفریقا بوده ایم. استفاده از زور فقط اوضاع را خراب تر می کند. همه ما عراق، لیبی و امثال اینها را دیده ایم. مهمترین مساله ای که همه جهان در این مدت متوجه آن شده اند این است که علیرغم همه تفکرات گوناگون، حتی آمریکا هم این را پذیرفته که سیاست اتخاذ شده توسط این کشور اشتباه بوده است. پس چرا به خاطر اشتباه یک طرف (آمریکا)، پنج تا ده سال دیگر را هدر بدهیم؟


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :