موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81085 :کد

0

بازجویی ازیک فرمانده پلیس افغانستان به اتهام همکاری باطالبان

  پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -بازجویی ازیک فرمانده پلیس افغانستان به اتهام همکاری باطالبان

منابع افغان گزارش دادند که فرمانده پلیس استان «میدان وردک» افغانستان به اتهام همکاری با طالبان به کابل فراخوانده شده و در حال بازجویی است.

منابع افغان گزارش دادند که فرمانده پلیس استان «میدان وردک» افغانستان به اتهام همکاری با طالبان به کابل فراخوانده شده و در حال بازجویی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، «خلیل اندرابی»، فرمانده پلیس میدان‌وردک پس از آن مورد بازجویی قرار گرفته است که «قاری ظاهر» مسئول اطلاعات طالبان در استان بغلان، در خودروی وی شناسایی و بازداشت شد.


«قاری ظاهر» سه روز قبل در حالی در خودروی فرمانده پلیس میدان وردک، شناسایی و بازداشت شد که در درگیری با نظامیان افغان زخمی شده بود و نزدیکان اندرابی قصد داشتند وی را برای درمان به پاکستان انتقال دهند.


گفته می شود رئیس جمهوری افغانستان، هیاتی را برای بررسی این رویداد تعیین کرده است.


پیشتر شماری از مسئولان افغانستان از وجود ستون پنجم به عنوان یکی از دلایل اصلی ناکامی نظامیان افغان در مقابله با گروه های مسلح مخالف دولت یاد کرده بودند.


«عتیق‌الله امرخیل»، یک کارشناس نظامی افغان در این باره گفته است که «نفوذ مخالفان، کمر نیروهای دولتی را می شکند و وجود ستون پنجم به معنای فتح مبارزه از داخل نظام است.»


«فکوری بهشتی» یک عضو مجلس نمایند‌گان افغانستان معتقد است که افراد حزبی و وابسته در داخل نیروهای دولتی جا گرفته‌اند و متأسفانه مشکلاتی را برای کشور به بار آورده‌اند و تا زمانی که افراد نفوذی و ناسالم از درون نیروهای دولتی بیرون رانده نشوند، دستیابی به پیروزی حاصل نخواهد شد.»منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :