موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81104 :کد

0

آمریکا:بحرین در دفاع از آزادی بیان کوتاهی کرده است

  پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -آمریکا:بحرین در دفاع از آزادی بیان کوتاهی کرده است

خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد،در پی سرکوب اعتراض های خیابانی در سال ۲۰۱۱ در بحرین، تلاش های این کشور برای آشتی ملی متوقف شد و این متحد آمریکا توصیه ها در زمینه حم

خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد،در پی سرکوب اعتراض های خیابانی در سال 2011 در بحرین، تلاش های این کشور برای آشتی ملی متوقف شد و این متحد آمریکا توصیه ها در زمینه حمایت از آزادی بیان را اجرا نکرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران وزارت امور خارجه آمریکا در این گزارش که رویترز به نسخه ای از آن دست یافت و این هفته در اختیار کنگره این کشور قرار گرفت، اعلام کرد، بحرین پیشرفتی در زمینه اجرای اصلاحات توصیه شده از سوی یک کمیسیون مستقل نداشته است و هنوز کارهای بیشتری باید انجام دهد.


به گزارش رویترز، به نظر می رسد این گزارش که تکمیل آن ماه ها به تاخیر افتاده بود، انتقادی خاموش به این کشور دارای موقعیت راهبردی و میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است.


سابقه حقوق بشری بحرین که در آن شیعیان در اکثریت تحت حاکمیت یک پادشاه سنی هستند، با انتقاد آمریکا، انگلیس و گروه های مدافع حقوق بشر مواجه است.


تعطیلی جامعه اسلامی الوفاق، دو برابر کردن محکومیت زندان «شیخ علی سلمان» رهبر این گروه، بازداشت «نبیل رجب» فعال برجسته حقوق بشر و سلب تابعیت آیت الله «عیسی قاسم» رهبر معنوی شیعیان بحرین، از اقدام های اخیر مقامات این کشور است.


رویترز خاطر نشان کرد، معلوم نیست که آیا این گزارش وزارت امورخارجه آمریکا درباره بحرین قبل از اتفاق های اخیر تنظیم و تکمیل شده است یا خیر.


سناتور «پاتریک لی» در واکنش به این گزارش، در ای میلی به رویترز گفت، شکنجه زندانیان و اقدامات اخیر دولت بحرین برای ساکت کردن رهبران سیاسی مخالف، تعقیب قضایی و پیگرد مدافعان حقوق بشر و سلب تابعیت یک روحانی برجسته، برخی اصلاحات صورت گرفته در این کشور را تحت الشعاع قرار داد.


لی افزود، این موارد نقض حقوق بشر، فرصت های معدود باقی مانده برای ابراز آرم و صلح آمیز نارضایتی ها در این کشور را محدود تر می کند.


به گزارش رویترز، دولت بحرین درخواست برای توضیح در این باره را بی پاسخ گذاشت.


«جان کری» وزیر امورخارجه آمریکا روز چهارشنبه درباره این گزارش با همتای بحرینی اش گفت وگو کرد .منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :