موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81115 :کد

0

هفت مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها

  پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۲
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -هفت مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها

وقوع هفت مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته و درخواست سازمان عفو بین الملل از اردن برای بازنگه داشتن مرزهای خود به روی آوارگان سوری از تحولات سوریه است.

 

 

 

وقوع هفت مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها طی ۲۴ ساعت گذشته و درخواست سازمان عفو بین الملل از اردن برای بازنگه داشتن مرزهای خود به روی آوارگان سوری از تحولات سوریه است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، مرکز حمیمیم ویژه نظارت بر آتش بس در سوریه اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به «جیش الاسلام» طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بار آتش بس در سوریه را نقض کردند.

 

این مرکز وابسته به وزارت دفاع روسیه در بیانیه روزانه خود عنوان کرد که عناصر گروه تروریستی جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در عربین، حوش خرابو، حتیته الجرش، حرستا و البلالیه در استان دمشق را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

 

خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم نوشت: مرکز روسی مذکور در عین حال اعلام کرد شمار مناطقی که به آتش بس در سوریه پیوسته اند به ۱۵۹ منطقه افزایش پیدا کرده و تعداد گروه های مسلح ملحق به آتش بس نیز بدون تغییر ۶۱ گروه باقی مانده است.

 

این مرکز همچنین اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به جبهه النصره مناطقی از استان های دمشق، ادلب، درعا، حماه و حلب را بمباران کردند.

 

از سوی دیگر تروریست های مسلح منطقه الخالدیه شهر حلب را با چندین خمپاره مورد هدف قرار دادند. همچنین در پی شلیک یک خمپاره به شهرک الزهراء در حومه شمالی حلب یک نفر شهید و یک نفر دیگر زخمی شد.

 

در همین حال سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه از اردن خواست مرزهای خود را به روی آوارگان سوری بازنگه دارد. این سازمان اعلام کرد که بستن کلی مرزها و ممانعت از رسیدن کمک های انسانی به منطقه به درد و رنج شدید افراد بی سرپناه منجر شده و جان آنها را در معرض خطر قرار خواهد داد.

 

«شریف السید» رئیس بخش حقوق آوارگان و مهاجران عفو بین الملل افزود: اردن باید از شهروندان خود در مقابل حملات مسلحانه حفاظت کند اما اقدامات امنیتی نباید تعهدات بین المللی این کشور برای تامین حمایت و یاری به آوارگان را نقض کند.

 

شایان ذکر است که به دنبال انفجار روز سه شنبه یک خودروی بمب گذاری شده در یک منطقه نظامی نزدیک به مرز مشترک اردن و سوریه، شش نظامی اردنی کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

 

ارتش اردن در واکنش به این حمله تروریستی در نزدیکی مرز مشترک با سوریه، مرزهای شمالی و شمال شرقی این کشور با سوریه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :