موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جشنواره

a/81278 :کد

0

جشنواره بین المللی فیلم مسکو با دو فیلم ایرانی آغاز شد

  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۱
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -جشنواره بین المللی فیلم مسکو با دو فیلم ایرانی آغاز شد

سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو با حضور فیلم «دختر» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی در بخش اصلی و محمد رسوال الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی در بخش جنبی آغاز به کار کرد.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو با حضور فیلم «دختر» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی در بخش اصلی و محمد رسوال الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی در بخش جنبی آغاز به کار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، این جشنواره عصر پنجشنبه با نمایش فیلم روسی «کتانی» به کارگردانی «سرگئی سولوویف» در سینمای اکتیا بریا در پایتخت روسیه آغاز شد.


در سی و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو حدود 200 فیلم در 20 بخش مختلف شامل اصلی، پرسپکتیو، کوتاه بخش مسابقه و مسابقه مستندبه نمایش در می آید.


در فیلم «دختر» فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، ماهور الوند، شاهرخ فروتنیان، مسعود سخایی، نیوشا مدبر و... بازی می کنند.


همچنین فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی که تاکنون چند بار در روسیه به نمایش در آمده است در بخش مسابقه جنبی حضور دارد.


این دو فیلم که با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو به این جشنواره رسیده و قرار است هفته آینده با حضور کارگردانان ایرانی به نمایش در آید، شانس برگزیده شدن را از سوی هیات داوران را نیز دارند.


سرپرستی هیات داوران بخش مسابقه اصلی این دوره از جشنواره بین المللی فیلم مسکو برعهده «ایوایلو خریستوف» کارگردان بلغارستانی است و ، «اولریکه اوتینگر» تهیه کننده آلمانی، «راندهیر کپور» کارگردان هندی و «رشید نعمانف» کارگردان قزاقستانی اعضای آن را تشکیل می دهند.


جایزه اصلی جشنواره فیلم مسکو، تندیس طلایی گئورگی مقدس است که به بهترین فیلم بخش مسابقه ها داده می شود.


جوایز دیگر این جشنواره به بهترین کارگردان، بهترین بازیگران مرد و زن داده می شود و جایزه ویژه هیات داوران هم از دیگر جوایز این جشنواره است.


جشنواره بین المللی فیلم مسکو همتراز جشنواره های سینمایی کن و برلین است.


این جشنواره برای نخستین بار در سال 1935 برگزار و پس از یک دوره طولانی وقفه در سال 1959 برگزاری آن از سرگرفته شد و هر سال یک بار برگزار می شود.


ریاست این جشنواره را نیکیتا میخالکف کارگردان و هنرپیشه معروف روس که به اسپیلبرگ روسیه شهرت یافته، بر عهده دارد.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :