موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/81324 :کد

0

نگرانی خروج بریتانیا از اتحادیه ارزش پوند را کاهش داد

  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -نگرانی خروج بریتانیا از اتحادیه ارزش پوند را کاهش داد

در حالی که نتایج اولیه همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا نشانگر پیشتازی کمپین خروج از این اتحادیه است، ارزش پوند به پایین ترین سطح از سال ۱۹۸۵ میلادی رسیده است.

 

 

 

در حالی که نتایج اولیه همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا نشانگر پیشتازی کمپین خروج از این اتحادیه است، ارزش پوند به پایین ترین سطح از سال ۱۹۸۵ میلادی رسیده است.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، نگرانی های سرمایه گذاران نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب شده است تا ارزش پوند انگلیس به پایین ترین حد از سال 1985 میلادی برسد و تقاضا برای خرید دلار آمریکا و ین ژاپن با افزایش چشمگیری روبرو شود.


خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز نوشت: ارزش یورو در برابر دلار آمریکا نیز با 3 درصد کاهش همراه شده است. ارزش پوند انگلیس در برابر دلار با 10 درصد کاهش روبرو شد و هر پوند در برابر 1.33 دلار داد و ستد شده است. این پایین ترین ارزش پوند در برابر دلار از سپتامبر 1985 میلادی به شمار می رود.


ارزش یورو در برابر پوند نیز با رشد 8 درصدی روبرو شد و به بالاترین سطح در 2 سال اخیر رسیده است.


نتایج اولیه همه پرسی بریتانیا موجب تشدید نگرانی ها نسبت به خروج سایر کشورهای اروپایی از اتحادیه اروپا شده است.


برخی تحلیلگران بر این باورند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب دخالت گروه 7 در عرصه اقتصاد جهانی خواهد شد. اکنون ظاهرا بهانه کافی در اختیار گروه 7 قرار گرفته است تا در عرصه سیاست های اقتصادی جهان دخالت کند.


انتشار نتایج همه پرسی بریتانیا بسیاری از بازارهای مالی را شوکه کرده است. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز با افت شدیدی روبرو شده است. قیمت جهانی نفت نیز با کاهش چشمگیری همراه شده است. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قیمت جهانی طلا را نیز بیش از 8 درصد افزایش داد و قیمت هر اونس طلا به بیش از 1358 دلار رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :