موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81357 :کد

0

اروپا:خروج انگلیس موجب خروج دیگرکشورهای عضو نخواهد شد

  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -اروپا:خروج انگلیس موجب خروج دیگرکشورهای عضو نخواهد شد

مارتین شولتز رییس پارلمان اتحادیه اروپا گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب این نخواهد شد که کشورهای دیگر نیز از اتحادیه اروپا خارج شوند.

مارتین شولتز رییس پارلمان اتحادیه اروپا گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب این نخواهد شد که کشورهای دیگر نیز از اتحادیه اروپا خارج شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری آلمان نوشت که مارتین شولتز در مصاحبه با شبکه تلویزیون آلمان ز د ف (ZDF) افزود : برگزیت ( Brexit) یک واکنش زنجیره ای در اتحادیه اروپا نخواهد بود. من فکر نمی کنم که این موجب تشویق دیگر کشورها شود که این راه خطرناک را بروند.


وی خواستار آغاز مذاکرات هرچه زودتر اتحادیه اروپا با بریتانیا برای خروج از این بن بست شد. 
وی افزود: اتحادیه اورپا با انگلیس به طور جدی مذاکره خواهد کرد و در آینده نیز با این کشور به عنوان یک دولت ثالث رفتار خواهد کرد. 


بنا به گفته شولتز، انگلیس از برخی مزایای اتحادیه اروپا نفی خواهد شد.
رییس پارلمان اتحادیه اروپا تصریح کرد: با وجود آنکه بریتانیا تصمیم به ترک کرده است ما به نتیجه این رفراندوم احترام می گذاریم.


در همین حال خبرگزاری آلمان گزارش داد که پارلمان اتحادیه اروپا روز سه شنبه یک جلسه ویژه خواهد داشت. 


المار بروک رییس کمیسیون سیاست خارجه پارلمان اروپا نیز در واکنش به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: این یک زنگ خطری است برای دیگر 27 عضو اتحادیه اروپا. ما باید اروپایی بر پایه انتظارات شهروندان اورپا بسازیم.


وی همچنین خواستار یک برخورد سرسختانه از طرف اتحادیه اروپا در مذاکرات با بریتانیا شد با این هدف که مانع از تصمیم خروج دیگر کشورهای عضو شود. 


بروک تاکید کرد : این تصمیم اشتباهی بود و بریتانیا باید تاوان تلخی را پرداخت کند. بروک نخست وزیر انگلیس را مسوول این شکست حامیان اتحادیه اروپا خطاب کرد و گفت که نباید تعجب کنیم از اینکه وقتی دیوید کامرون 10 سال است ابراز نارضایتی از اتحادیه اروپا می کند. 


منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :