موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81393 :کد

0

واکنش کرملین به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۰
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -واکنش کرملین به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

کرملین ابراز امیدواری کرد که تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا به روابط لندن با مسکو لطمه‌ای وارد نکند.

کرملین ابراز امیدواری کرد که تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا به روابط لندن با مسکو لطمه‌ای وارد نکند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هنوز درباره نتایج همه پرسی بریتانیا اظهار نظر نکرده ولی دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز جمعه تاکید کرد: امیدوارم تصمیم برای ترک اتحادیه اروپا، به ضرر روابط دو جانبه روسیه و بریتانیا نباشد.

 

وی تصریح کرد: یک اتحادیه اروپا قوی و قابل پیش بینی، به نفع مسکو خواهد بود. ما یک تاریخ بسیار پیچیده در روابط داریم، نمی توانیم همیشه بگوییم که شرکای بریتانیایی ما برای همکاری و برقراری ارتباط آماده هستند. ما امیدوار هستیم که در واقعیت جدید، روابط خوبی بین روسیه و بریتانیا برقرار شود.

 

وزارت خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نشانگر تناقضات جدی در این اتحادیه است.

 

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو نیز تاکید کرد: اتحادیه اروپا بدون بریتانیا، احتمالا نخواهد توانست تحریمها علیه روسیه را حفظ کند.

 

پسکوف افزود: خروج بریتانیا یک مساله داخلی برای بریتانیا و مساله ای در روابط آن با اتحادیه اروپا است. اتحادیه اروپا یک شریک تجاری اقتصادی و سرمایه گذاری مهم برای روسیه است و مسکو بی شک خواهان آن است که اتحادیه اروپا یک قدرت اقتصادی بزرگ باقی بماند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :