موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81394 :کد

0

با شهادت «ذوالفقار» یک مغز متفکر را از دست دادیم

  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -با شهادت «ذوالفقار» یک مغز متفکر را از دست دادیم

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در جریان سخنرانی خود به مناسبت چهلمین روز شهادت «مصطفی بدرالدین» فرمانده ارشد مقاومت لبنان گفت: با شهادت «ذوالفقار» یک مغز متفکر را از دست دادیم.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در جریان سخنرانی خود به مناسبت چهلمین روز شهادت «مصطفی بدرالدین» فرمانده ارشد مقاومت لبنان گفت: با شهادت «ذوالفقار» یک مغز متفکر را از دست دادیم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه المنار، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دقایقی پیش سخنرانی خود به مناسبت چهلمین روز شهادت «مصطفی بدرالدین» از فرماندهان ارشد مقاومت را آغاز کرد.

 

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله در جریان این سخنرانی اظهار داشت: با شهادت «ذوالفقار» یک مغز متفکر را از دست دادیم.

 

سید حسن نصرالله همچنین افزود: ذوالفقار یک فرمانده شجاع، ثابت قدم و جسور بود.

 

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین ادامه داد: شهید مصطفی بدرالدین اهتمام خاصی به پرونده اسرای لبنانی در بند «جبهه النصره» داشت. این در حالی بود که توجه ویژه وی به این پرونده برای او خطرات زیادی به دنبال داشت.

 

سید حسن نصرالله افزود: پس از جنگ سال ۲۰۰۶، شهید ذوالفقار نقش اساسی را در آزادی اسرای لبنانی ایفا کرد و رئیس هیأت مذاکره کننده لبنانی بود.

 

وی همچنین اظهار داشت: شهید ذوالفقار در بسیاری از پرونده های مربوط به منطقه از جمله سوریه نقش آفرینی کرد و در برخی از پرونده ها نیز مسئولیت های بزرگی را به دوش کشید.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: ما از سوری ها در سوریه و از عراقی ها در عراق حمایت می کنیم و در عین حال حافظ منافع لبنان نیز هستیم.

 

سید حسن نصرالله در خصوص حضور داعش در عراق نیز اظهار داشت: هنگامی که تروریست های تکفیری داعش بر بعضی از مناطق در عراق سیطره یافتند، برخی از برادران ما در عراق با حزب الله تماس گرفتند و اعلام کردند که به تعدادی نیروی انسانی و فرمانده نظامی برای مقابله با داعش نیازمند هستند.

 

در همین ارتباط سید حسن نصرالله افزود: پس از تماس برادران عراقی، با شهید ذوالفقار ارتباط برقرار کردم و به او گفتم که برادرانمان در عراق به شماری نیروی انسانی و فرمانده نظامی نیازمند هستند و تنها با گذشت چند ساعت شاهد این بودم که تعداد مناسبی از نیروهای حزب الله آماده اعزام به بغداد هستند.

 

وی تصریح کرد: اگر برادرانمان در ایران، سپاه پاسداران، حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق به درخواست کمک دولت بغداد لبیک نمی گفتند، امروز شاهد حضور داعش در بغداد بودیم.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :