موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8141 :کد

0

هشدارمقام آمریکایی به ادامه روند پیشروی های گروه بوکوحرام

  شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۷
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -هشدارمقام آمریکایی به ادامه روند پیشروی های گروه بوکوحرام

یک مقام نظامی آمریکایی روز شنبه درباره گسترش فعالیت های گروه تروریستی بوکوحرام در مناطق وسیعی از نیجریه، هشدار داد.

یک مقام نظامی آمریکایی روز شنبه درباره گسترش فعالیت های گروه تروریستی بوکوحرام در مناطق وسیعی از نیجریه، هشدار داد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، ژنرال 'وانورد ریچارد' هشدار داد که اگر روند پیشروی های گروه بوکوحرام ادامه یابد، منطقه آفریقا با بحران جدی روبه رو خواهد شد. متاسفانه زمان ثابت کرده است که دولت نیجریه توان نظامی برای رویارویی با گروه بوکوحرام را ندارد و در صورتی که روند کنونی پیشروی این گروه ادامه یابد، شعاع فعالیت بوکوحرام به زودی گسترش می یابد و این موضوع می تواند به بحرانی منطقه ای تبدیل شود.
این فرمانده آمریکایی با تجلیل از عملکرد همسایگان نیجریه در عملیات مبارزه با بوکوحرام، گفت: این موضوع که برخی کشورهای منطقه از جمله نیجر، چاد و کامرون و سایر کشورها به مقابله با بوکوحرام آغاز کرده اند، خبر خوب و امیدوار کننده است.
از زمان آغاز رسمی فعالیت های تروریستی بوکوحرام در سال 2009 در نیجریه تاکنون، دستکم 13 هزار نفر توسط این گروه کشته و بیش از یک میلیون نفر دیگر از خانه و کاشانه شان آواره شده اند.
کشورهای کامرون، چاد، نیجر و نیجریه که مستقیما از جنایت های بوکوحرام آسیب دیده اند، به همراه کشور بنین تصمیم دارند ارتشی مشترک متشکل از هفت هزار و 500 نیرو برای مقابله با بحران منطقه ای این گروه تروریستی تشکیل دهند.

منبع:ایرنا

                               

بوکوحرام     امریکا                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :