موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اروپا

a/81421 :کد

0

ایرلند شمالی هم باید برای ماندن در انگلیس همه‌پرسی کند

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -ایرلند شمالی هم باید برای ماندن در انگلیس همه‌پرسی کند

رئیس شاخه سیاسی شین فین گفت نخست وزیری که پس از دیوید کامرون سر کار می آید دیگر نمی تواند نماینده مردم ایرلند شمالی باشد.

رئیس شاخه سیاسی شین فین گفت نخست وزیری که پس از دیوید کامرون سر کار می آید دیگر نمی تواند نماینده مردم ایرلند شمالی باشد.

به گزارش تحلیل ایران؛ جری آدامز رئیس شاخه سیاسی شین فین، بزرگترین حزب فعال در ایرلند شمالی در واکنش به رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا گفت گرچه ایرلند شمالی بخشی از انگلیس است اما شهروندان ایرلندی رای به ماندن در اتحادیه اروپا داده اند و لذا نخست وزیری که پس از دیوید کامرون سر کار می آید دیگر نمی تواند نماینده مردم ایرلند شمالی باشد. 


جری آدامز در گفتگوی تلفنی با سی ان ان از برگزاری همه پرسی داخلی در ایرلند شمالی برای تعیین تکلیف آینده این بخش از انگلیس خبر داد و افزود: «باید برای تعیین تکلیف مسائل مرزی، فرآیند صلح، زیرساخت ها، ساخت و سازهایی که در سال های اخیر در مناطق مرزی انجام شده همه پرسی برگزار شود و دولت دوبلین وظیفه دارد برای این کار اقدام کند.»
 
آدامز ضمن تاکید بر موضع خود مبنی بر برگزاری همه پرسی بر سر جدایی ایرلند شمالی از انگلیس گفت: «در جایی که انگلیس برای ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار می کند چرا ما این کار را نکنیم. اسکاتلندی ها در این همه پرسی شرکت داشتند و احتمال دارد همه پرسی دیگری نیز برای جدایی از انگلیس برگزار کنند. ما برای تحقق همه پرسی تلاش می کنیم.»

رئیس سیاسی شین فین تاکید کرد ایرلند شمالی باید به منافع خودش فکر کند.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :