موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81426 :کد

0

درگیری میان طالبان افغانستان و تحریک طالبان پاکستان

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۸
تعداد بازدید : ۵۴۷   
 تحلیل ایران -درگیری میان طالبان افغانستان و تحریک طالبان پاکستان

منابع خبری از آغاز درگیری‌ها میان افراد ملا هیبت‌الله رهبر جدید گروه طالبان افغانستان و افراد وابسته به تحریک طالبان پاکستان در مناطق مرزی میان دو کشور خبر می‌دهند.

منابع خبری از آغاز درگیری‌ها میان افراد ملا هیبت‌الله رهبر جدید گروه طالبان افغانستان و افراد وابسته به تحریک طالبان پاکستان در مناطق مرزی میان دو کشور خبر می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که در نتیجه‌ی درگیری میان طالبان افغان (امارت اسلامی) و طالبان پاکستان (تحریک طالبان) در شهرستان «سرکانو» ولایت «کنر» 14 تن از هر دو طرف کشته شده‌اند.


وزارت دفاع افغانستان روز جمعه‌ی با انتشار اعلامیه‌ای اظهار داشته است که این درگیری صبح روز پنج‌شنبه رخ داده که در آن هشت تن از افراد تحریک طالبان پاکستان و شش تن از گروه طالبان افغانستان کشته شده‌اند. همچنین در این درگیری پنج تن از هر دو طرف زخمی شده‌اند.


مقام‎های امنیتی ولایت کنر افغانستان این درگیری را تأیید کرده‌اند.

اما این مقام‌ها روز جمعه به رسانه‌ها گفته‌اند که در درگیری میان طالبان افغان و پاکستانی 10 عضو گروه طالب افغان و دو عضو گروه طالبان پاکستانی کشته و تعدادی دیگر زخمی شده‌اند.

سرکانو در نزدیکی مرز میان افغانستان و پاکستان واقع است.


ملا هیبت‌الله از زمان زمامداری طالبان به صورت جدی مبارزه با گروه های دیگر که با طالبان افغانستان مخالفت دارند را آغاز کرده است.


ادامه درگیری با افراد داعش در ولایت ننگرهار، مبارزه و نبرد سنگین با گروه انشعابی به رهبری ملا رسول در پشتون زرغون ولایت هرات و اکنون مبارزه با تحریک طالبان پاکستان نشان از ان دارد که رهبر جدید طالبان افغانستان سعی دارد به نوعی عدم وابستگی و استقلال گروه تحت رهبری خود را به اثبات رساند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :