موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81428 :کد

0

پیام بان کی مون در واکنش به همه پرسی انگلیس

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -پیام بان کی مون در واکنش به همه پرسی انگلیس

دبیر کل سازمان ملل متحد با انتشار پیامی نتایج همه پرسی انگلیس را حاصل تعمق و بررسی های طولانی مردم این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا خواند و ابراز امیدواری کرد که انگلیس به رغم این تصمیم به رهبری خود د

دبیر کل سازمان ملل متحد با انتشار پیامی نتایج همه پرسی انگلیس را حاصل تعمق و بررسی های طولانی مردم این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا خواند و ابراز امیدواری کرد که انگلیس به رغم این تصمیم به رهبری خود در زمینه های مختلف از جمله همکاری های توسعه بین المللی ادامه دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در پیامی به مناسبت نتایج همه پرسی برگزیت که توسط سخنگوی او قرائت شد، رأی به خروج از اتحادیه اروپا از سوی مردم انگلیس را حاصل تعمق و بررسی های فشرده ای دانست که نه تنها از سوی انگلیس، بلکه سراسر اروپا صورت گرفته است.


وی در ادامه آورده است؛ در این مقطع که انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه سرآغاز تازه ای را رقم می زنند، او به اروپا با تاریخ شناخته شده این قاره در عملگرایی اعتماد و اطمینان دارد و همچنان آماده همکاری با کشور انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه هست و هر دو را شرکای مهمی برای این نهاد بین المللی می داند.


دبیر کل سازمان ملل افزود که از اتحادیه اروپا انتظار دارد کماکان به عنوان شریکی پابرجا و نیرومند برای مشارکت در زمینه های توسعه، صلح، امنیت، مهاجرت و موضوعات انساندوستانه در کنار این نهاد باقی بماند.


بان کی مون همچنین ابراز امیدواری کرد که کشور انگلیس نیز کماکان به رهبری خود در زمینه های مختلف از جمله توسعه بین المللی ادامه دهد و یقین دارد که این رهبری ها ادامه پیدا خواهند کرد.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :