موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/81435 :کد

0

چالش جدی زنان کره‌ای برای هماهنگی بین خانواده و شغل

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -چالش جدی زنان کره‌ای برای هماهنگی بین خانواده و شغل

زنان کره جنوبی برای هماهنگ کردن امور مربوط به خانواده و وظایف شغلی‌شان دچار چالش جدی هستند.

زنان کره جنوبی برای هماهنگ کردن امور مربوط به خانواده و وظایف شغلی‌شان دچار چالش جدی هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در نظرسنجی انجام شده از ۳۰۰۰ شرکت و کارخانه که سال گذشته صورت گرفت بیش از ۸۰ درصد شرکت‌های خصوصی اعلام کرده‌اند که تنها یک سوم کارمندان زن پس از اتمام دوران مرخصی زایمان به سر کار برگشته‌اند.


با این حال مقامات این کشور تاکید دارند که اشکال در سیاست‌های عمومی نیست. قانون تصویب شده در کره جنوبی شرکت‌های خصوصی را ملزم کرده که به زنان یک سال مرخصی زایمان با حقوق بدهند. "پارک گون هه" رئیس جمهور این کشور نیز تعهد داده بود که یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل برای زنان ایجاد کند و نرخ اشتغال را با هفت درصد افزایش به ۶۲ درصد برساند.


با این وجود بسیاری از مردم این کشور از پذیرش اشتغال زنان ناراضی هستند و شرکت‌ها اغلب در توجه کردن به نیازهای مادران شاغل موفق نیستند. سهم زنان کره جنوبی که در سن اشتغال هستند و مشغول به کار، افزایش ناچیری در دو دهه گذشته داشته است.


به گزارش استارتریبیون، برخی مردم کره جنوبی معتقدند مردان نسبت به زنان بیشتر به شغل نیاز دارند زیرا آنان وظیفه تامین مخارج خانه را بر عهده دارند. همچنین برخی گروه‌های حامی مردان در این کشور به دنبال برچیدن وزارت خانواده و برابری جنسیتی هستند چرا که مردان را تحت فشار قرار می‌دهد و نمونه‌ای از آن اختصاص جای پارک مخصوص به خودروی زنان است.

 

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :