موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/81436 :کد

0

حقیقت شب قدر، معرفت ولایت حضرت فاطمه (س) است

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۰
تعداد بازدید : ۹۲۷   
 تحلیل ایران -حقیقت شب قدر، معرفت ولایت حضرت فاطمه (س) است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حقیقت شب قدر، معرفت نسبت به مقام ولایی حضرت فاطمه زهرا (س) و تلاش آن بانوی بزرگوار برای دفاع از مقام ولایت و امامت است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حقیقت شب قدر، معرفت نسبت به مقام ولایی حضرت فاطمه زهرا (س) و تلاش آن بانوی بزرگوار برای دفاع از مقام ولایت و امامت است.

 

به گزارش تحلیل ایران حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی بامداد شنبه در آیین احیای نخستین شب قدر در حرم مطهر رضوی افزود: امام رضا (ع) حقیقت شب قدر را حقیقت محمدیه فاطمیه می دانند و از نظر ایشان شناخت واقعی این شب، معرفت نسبت به مقام ولایی حضرت فاطمه (س) و ولایت علوی است.


وی بیان کرد: اگر تلاش حضرت فاطمه زهرا (س) نبود رسالت پیامبر اسلام (ص) و ولایت علی (ع) به سرانجام نمی رسید و جایگاه رفیع اسلام در جهان رقم نمی خورد.


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: شب قدر، شب رحمت، برکت و مغفرت است که قرآن کریم آن را از هزار ماه برتر و بهتر می داند.


حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: آنچه در شبهای قدر واقع می شود، نزول قرآن بر قلب پیامبر اسلام (ص) است به این معنا که شب قدر، شب قرآن ناطق و قرآن صامت است.


تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: شب قدر برای کسانی از هزار ماه برتر و بهتر است که عظمت آن را درک کنند و با تامل و تفکر، جایگاه خود و مقام پروردگار و حاکمیت الله بر تمام عالم را بشناسند.


وی بیان کرد: شب قدر می تواند مرحله ای از تصمیم گیری انسان سالک برای یک عمر زیستن باشد تا سرنوشت خود را رقم بزند، همچنین شب قدر زمان استغفار برای همه کسانی است که زیر سایه قرآن نام حضرت حق را بر زبان می آورند.


وی شروط لازم برای مقبولیت استغفار از دیدگاه امام علی (ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: ندامت از اعمال زشت و گناهان گذشته، تصمیم راسخ برای ترک گناه، بجا آوردن حق الله و انجام قضای اعمال واجب و بجا آوردن حق الناس از شروط لازم است.


تولیت آستان قدس رضوی گفت: ماه رمضان از آغاز تا پایان جلوه دگرخواهی در پرتو خداخواهی و دین است و باید از فرمان بردن از شیاطین درون و شیاطین بیرون اجتناب کنیم.


حجت الاسلام رئیسی افزود: جهاد کبیر که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کردند اجتناب از تبعیت از کافران، مبارزه با استکبار و ایستادگی در مقابل آنان و دفاع از مظلومان است.


وی با اشاره به جنایات آل سعود در منطقه خاورمیانه گفت: مردم یمن بیش از یکسال است که زیر بمباران آل سعود هستند، آل سعودی که امتداد راهبردی نظام استکبار در منطقه بوده و تنفر بیش از پیش مسلمانان را نسبت به خود برانگیخته است.


عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آل سعود اخیرا نیز درصدد بیرون راندن شیخ عیسی قاسم از علمای شیعی بحرین که در تشکیل قانون اساسی این کشور و وضع بسیاری از قوانین دیگر نقش مهمی ایفا کرده، برآمده است.


حجت الاسلام رئیسی گفت: کسانی که در شبهای قدر شب زنده داری می کنند باید با حضرت علی (ع) پیمان ببندند که در مقابل ظالمان ایستادگی کرده و از مظلومان جهان، خواه شیعه یا سنی یا غیرمسلمان حمایت کنند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :