موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81454 :کد

0

برقراری آتش بس در شهرهای سوریه

  شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۶
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -برقراری آتش بس در شهرهای سوریه

مرکز آشتی روسیه مستقر در پایگاه «حمیمیم» در ریف لاذقیه در سوریه اعلام کرد که درپی امضای توافقنامه با نمایندگان یک شهرک در استان حمص، آتش بس تاکنون در ۱۶۲ شهر سوریه برقرار شده است.

 

مرکز آشتی روسیه مستقر در پایگاه «حمیمیم» در ریف لاذقیه در سوریه اعلام کرد که درپی امضای توافقنامه با نمایندگان یک شهرک در استان حمص، آتش بس تاکنون در 162 شهر سوریه برقرار شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرکز روز جمعه با صدور بیانیه ای افزود: مذاکره با فرماندهان میدانی گروه های مسلح در استان های حماه، حمص و درعا برای پیوستن به آتش بس ادامه دارد.این مرکز همچنین خاطرنشان کرد، شمار گروه هایی که تاکنون به برنامه طرح توقف عملیات جنگی پیوسته اند، به 61 گروه رسیده است.در 24ساعت گذشته پنج مورد نقض آتش بس را ثبت کرده که همه آنها در استان دمشق رخ داده است.


ایرنا نوشت: وی تاکید کرد که سیستم آتش بس در اکثر استان های سوریه حکم فرماست.آتش بسی که در سوریه از اسفند ماه سال گذشته برقرار شده است، شامل گروه های داعش و جبهه النصره نمی شود که با حمایت های گسترده مالی، اطلاعاتی و تسلیحاتی چند کشور غربی عربی بویژه آمریکا و عربستان شکل گرفتند و مبارزه با این گروه های تروریستی تکفیری از سوی روسیه و سوریه ادامه دارد. 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :