موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8156 :کد

0

آوارگی صدها هزار نیجریه ای در پی گسترش فعالیت های بوکوحرام

  شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -آوارگی صدها هزار نیجریه ای در پی گسترش فعالیت های بوکوحرام

گسترش دامنه فعالیت های گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه موجب آواره شدن هزاران شهروند این کشور شده و این موضوع مشکلات زیادی را برای کشورهای همسایه به وجود آورده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز، افزایش شمار پناهندگان نیجریایی به کشورهای همسایه مانند کامرون، چاد و نیجر موجب شده تا شهرهای مرزی این کشورها با مشکلات زیادی روبه رو شوند.
یک مقام پلیس مرزی کامرون در این باره می گوید که در روزهای اخیر موجی جدید از مهاجرات آوارگان نیجریه ای به کامرون آغاز شده است.
دفتر سازمان ملل در امور هماهنگی بشردوستانه نیز در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که خشونت های بوکوحرام در چند منطقه شمال شرق نیجریه، بیش از 800 هزار نفر را مجبور کرد از خانه های خود فرار کنند.
ادامه فعالیت های تروریست های بوکوحرام در نیجریه علاوه بر اینکه مشکلات جدی برای نیجریه ایجاد کرده، می تواند چالش جدی از لحاظ موج پناهندگان برای کشورهای همسایه این کشور ایجاد کند.
از زمان آغاز رسمی فعالیت های تروریستی بوکوحرام در سال 2009 در نیجریه تاکنون، دستکم 13 هزار نفر توسط این گروه کشته و بیش از یک میلیون نفر دیگر از خانه و کاشانه شان آواره شده اند.
کشورهای کامرون، چاد، نیجر و نیجریه که به طور مستقیم از جنایت های بوکوحرام آسیب دیده اند، به همراه کشور بنین تصمیم به تشکیل ارتشی مشترک متشکل از هفت هزار و 500 نیرو برای مقابله با بحران منطقه ای این گروه تروریستی تشکیل دارند.

                               

بوکوحرام     تروریست     نیجریه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :