موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قرآن وعترت

a/81584 :کد

0

دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی معرفی شدند

  یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی معرفی شدند

دومین همایش تجلیل از دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی عصر امروز با حضور مدیران و فعالان قرآنی کشور برگزار شد.

دومین همایش تجلیل از دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی عصر امروز با حضور مدیران و فعالان قرآنی کشور برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دومین همایش تجلیل از دستگاه‌ها و استان‌های برتر قرآنی عصر امروز در تالار سوره‌ی حوزه‌ی هنری با حضور مدیران و فعالان قرآنی برگزار شد که در این همایش از دستگاه‌ها و استان‌هایی که پیش از این و در سال 94 مورد پایش قرار گرفته بودند و فعالیت‌های آن‌ها شایسته تجلیل احراز شده بود مورد تجلیل قرار گرفتند.


در این برنامه از فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها و استان‌ها تجلیل به عمل آمد که از جمله آن‌ها وزارت آموزش و پرورش به دلیل راه‌اندازی و احیای هیئت‌های مذهبی دانش‌آموزی بود. وزارت علوم و تحقیقات سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای عالی قرآن و صدا و سیما، سازمان جهاد دانشگاهی، جامع‌المصطفی العالمیه، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قم، ارتش جمهوری اسلامی ایران، دبیرخانه ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اتحادیه تشکل‌های قرآنی مردمی کشور و کارگروه قرآن بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا بودند.


در سازمان جهاد دانشگاهی از طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، فرزام مدیرعامل خبرگزاری ایکنا و سعید پورعلی به دلیل ایجاد مرکز رشد فن‌آوری هنری و قرآنی تجلیل به عمل آمد.


همچنین از استان‌هایی که شایسته تکریم بودند تقدیر شد که از جمله آن‌ها استان‌های بوشهر، گلستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان غربی بود.


در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی به ایراد سخنرانی پرداخت و نقاط قوت و ضعف نهادها و دستگاه‌های دولتی را در عرصه‌ی فعالیت‌های قرآنی بیان کرد. همچنین فانی وزیر آموزش و پرورش، فرهانی نماینده مجلس خبرگان رهبری، سید ضیاء هاشمی معاون وزارت‌ علوم و تحقیقات به ایراد سخنرانی پرداختند.


از دیگر برنامه‌های این همایش رونمایی از چهار طرح ویژه قرآنی سال 95 که شامل طرح ملی حفظ قرآن کریم، طرح رونمایی از منشورها و رهنمودهای قرآنی رهبر انقلاب و همچنین طرح تکمیلی گروه‌های پژوهشی مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن و سند راهبردی هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی استان بوشهر بود.منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :