موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/81602 :کد

0

پرتغال به یک چهارم نهایی صعود کرد وداع کرواسی با جام پانزدهم

  یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -پرتغال به یک چهارم نهایی صعود کرد وداع کرواسی با جام پانزدهم

تیم فوتبال پرتغال با شکست کرواسی به مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای جام ملتهای اروپا راه پیدا کرد. پرتغال در مرحله یک چهارم با لهستان دیدار خواهد کرد.

تیم فوتبال پرتغال با شکست کرواسی به مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای جام ملتهای اروپا راه پیدا کرد. پرتغال در مرحله یک چهارم با لهستان دیدار خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، تیم فوتبال پرتغال در دقیقه ۱۱۷ موفق شد کرواسی را در ورزشگاه «بولائرت-دللیس» شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

 

کرواسی از ابتدای بازی تیم برتر میدان بود و مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت. با این حال فرصت چندانی برای خلق موقعیت پیدا نکرد.

 

البته کروات ها هرگز در نیمه نخست به کریستیانو رونالدو فرصت ندادند صاحب توپ شود. رونالدو با دو گلی که در بازی با مجارستان به ثمر رسانده بود به عنوان تنها بازیکنی لقب گرفته که در چهار دوره رقابتهای یورو گلزنی کرده است.

 

با آغاز نیمه دوم، باز هم کروات ها بودند که بازی بهتری را به نمایش گذاشتند و در چند صحنه بر روی ارسال های بلند، خطرناک ظاهر شدند . البته از دقیقه ۶۰ تیم پرتغال چهره تهاجمی تری به خود گرفت و یاران رونالدو بودند که حملاتی را بر روی دروازه حریف ترتیب دادند. هرچند که حملات پرتغالی ها به مانند حریف، چندان دروازه بان را به مخاطره نینداخت.

 

پس از گذشت ۱۰ دقیقه و زمانی که حملات پرتغالی ها فروکش کرد، مجددا کروات ها بودند که به ضرباهنگ قبلی بازی خود بازگشتند و چندین موقعیت بر روی دروازه حریف خلق کردند هرچند که «روی پاتریسیو» کمتر مجبور به واکنش شد. این بازی در پایان ۹۰ دقیقه بی آنکه توپی از خط دروازه ها عبور کند به پایان رسید.

 

در وقت اضافه نخست باز هم برتری نسبی از آن کروات ها بود هرچند که هرگز موفق نشدند خطر جدی بر روی دروازه پرتغال ایجاد کنند.

 

در وقت  اضافه دوم جریان بازی به طور کلی عوض شد و دو تیم حملات جانانه ای بر روی دروازه هم ترتیب دادند. سهم کرواسی در این حملات بیشتر بود و در دقیقه ۱۱۵ حتی تیر دروازه پرتغال را به لرزه درآورد. پرتغال دو دقیقه بعد بر روی یک ضد حمله و با همکاری مشترک رونالدو و «ریکاردو کارشما» موفق شد دروازه کرواسی را باز کند.

 

پس از این گل، کرواسی روی به بازی انتحاری آورد و چند بار تا آستانه فروپاشی دروازه پرتغال پیش رفت اما بازی با همان نتیجه خاتمه یافت.

 

با این نتیجه کریستیانو رونالدو و یارانش در تاریخ ۳۰ ژوئن با لهستان در مرحله یک چهارم نهایی رو به رو خواهد شد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :