موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/8163 :کد

0

دیدار ظریف و هاموند در بعدازظهر روز یک‌شنبه

  شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۱
تعداد بازدید : ۴۵۲   
 تحلیل ایران -دیدار ظریف و هاموند در بعدازظهر روز یک‌شنبه

فردا بعداز ظهر (یکشنبه اول شهریور) فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس با محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان دیدار می‌کند.

فردا بعداز ظهر (یکشنبه اول شهریور) فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس با محمد جواد ظریف رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان دیدار می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، وزیر خارجه انگلیس که فردا جهت انجام سفری دو روزه و شرکت در مراسم بازگشایی سفارت انگلیس در ایران، به تهران سفر می‌کند، فردا بعد از ظهر با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود در وزارت خارجه دیدار خواهد کرد.

گفتنی است این دو دیپلمات طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است بعد از دیدار با یکدیگر در نشست مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

روز یکشنبه براساس آنچه که پیش از این اعلام شده است سفارت انگلیس در تهران و سفارت ایران در لندن بازگشایی خواهند شد و فعالیت کاردارهای غیرمقیم به کاردارهای مقیم تغییر پیدا خواهد کرد.

طبق آنچه که در روز شنبه معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه اعلام کرد قرار است سفارت خانه‌های ایران و انگلیس فعلا در سطح کاردار بازگشایی شوند و فعلا بحث اعزام سفیر یا قصد تعویض کاردارها از سوی دو کشور در دستور کار نیست.

احتمالا فیلیپ هاموند در جریان سفر به تهران با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان نیز دیدار و گفت‌وگو می کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :